У Варшаві протестувальники прийшли до Качинського через його звинувачення жінок у низькому рівні народжуваності

від | 29.11.2022 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

У Варшаві біля будинку лідера провладної партії Польщі «Право і справедливість» Ярослава Качинського провели акцію протесту через його обурливі висловлювання про жінок.

Ініціювали акцію протесту організації Ogólnopolski Strajk Kobiet («Загальнопольський жіночий страйк») та Warszawski Strajk Kobiet («Варшавський жіночий страйк»).

Протестувальники біля будинку Качинського тримали плакати з закликами про захист прав жінок та з критикою слів польського політика, який нещодавно заявив, що низький рівень народжуваності в Польщі частково спричинений тим, що молоді жінки нібито п’ють дуже багато алкоголю.

«І тут іноді доводиться говорити трохи відверто якісь гіркі речі. Якщо, наприклад, ситуація залишиться такою, що до 25 років дівчата, молоді жінки будуть пити стільки ж, скільки їхні однолітки, то дітей не буде», — цитує Качинського агентство AP.

За словами польського політика, який не посилався на жодні дослідження, для розвитку алкоголізму середньостатистичний чоловік «має надмірно пити протягом 20 років», а «жінка — лише два».

«Кретинські слова старого діда про польок, що жінки не народжують дітей, бо п’ють (а не тому, що Польща є пеклом), лише фрагмент нашої реальності. Реальності, яка нас дратує», — зазначається на сторінці заходу у Facebook.

Водночас активістки наголошують, що справжніми причинами низького рівня народжуваності є практично заборона абортів, відсутність доступу до статевого виховання, відсутність доступу до медичного обслуговування, включаючи пренатальні тести, перинатальний догляд і процедури in vitro, система державного контролю жінок через реєстра вагітностей та контрацепції, а також інфляція, брак житла, відсутність ясел та дитсадків.

Дата акції протесту була обрана невипадково — 28 листопада відзначається 104-та річниця набуття жінками Польщі виборчих прав. У зв’язку з цим активістки також тримали в руках парасольки — як нагадування про страйк жінок у 1918 році, коли жінки вийшли боротися за свої права з парасольками.

Окрім цього, акції до річниці набуття виборчих правах польськими жінками відбулися у Кракові, Сераді, Глогуві та Зеленій Гурі.

Сам Качинський, коментуючи мітинг під своїм будинком, заявив, що «цього взагалі не розуміє», оскільки «завжди був прихильником повного рівноправ’я жінок».

  • За даними Світового банку, у 1960 році в середньому одна жінка народжувала трьох дітей, у 2003 році показник народжуваності становив 1,2. Згідно з даними польської державної статистики, у 2021 році народжуваність становила 1,32 дитини на одну жінку.
  • У жовтні 2020 року Конституційний суд Польщі визнав незаконними аборти, навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плоду або невиліковної хвороби. Цим законом в країні обґрунтовувалась близько 98% абортів.
  • У червні 2022 року Сейм Польщі відхилив громадський законопроєкт, який мав дозволити проводити аборти до 12 тижня.

Фото: Twitter Michał Pilczyński

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...