«Скляна стеля зруйнована». Європарламент схвалив директиву про гендерну рівність у керівництві компаній

від | 22.11.2022 | Новини, Вісник сексизму, Фемінізм

Час читання: ( Кількість слів: )

Європейський парламент схвалив директиву про гендерну рівність на найвищих посадах компаній.

Як повідомили у пресслужбі ЄП, директиву під умовною назвою «Жінки у правлінні» ухвалили 22 листопада — через 10 років після того, як цю ідею вперше озвучили.

Згідно з документом, протягом найближчих кількох років великі компанії у ЄС повинні будуть впровадити прозорі процедури найму (головним критерієм відбору кандидатів на посади мають залишатися професійні якості), щоб до кінця червня 2026 року принаймні 40% посад невиконавчих директорів або 33% усіх посад директорів обіймали представники статі, яка наразі є у меншості. Також такі компанії зобов’язані щорічно надавати відповідним органам інформацію про гендерне представництво у своїх радах директорів і, якщо вимога не виконана, про те, як вони планують досягти мети.

Водночас на малий та середній бізнес з кількістю співробітників менше 250 дія директиви не поширюється.

У разі недотримання принципів директиви компанії повинні будуть сплатити штрафи, розміри яких повинні встановити держави-члени ЄС. До того ж суд може розпустити раду директорів компанії, яка порушить правила.

«Ухвалення директиви “Жінки в правліннях” через десять років після того, як вона була запропонована, є важливим кроком уперед до гендерної рівності. Ми нарешті даємо жінкам справедливий шанс обіймати високі корпоративні посади та покращуємо корпоративне управління. Жінки винахідливі, розумні, сильні та здатні багато на що. Ми усуваємо одну з основних перешкод для отримання жінками найвищих посад: неформальні чоловічі мережі. Відтепер компетентність матиме більше значення у процедурі відбору, ніж будь-коли раніше, як і прозорість», — заявила віцепрезидентка Європарламенту та членкиня Соціал-демократичної партії Австрії Евелін Регнер.

Також ухвалення директиви прокоментувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Через 10 років після пропозиції Єврокомісії, у нас буде закон ЄС про гендерну рівність у радах директорів компаній. Скляна стеля, що перешкоджала доступу жінок до найвищих посад у компаніях, зруйнована. Це справді історичний та зворушливий момент», — написала вона на своїй сторінці у Twitter.

Директива набуде чинності через 20 днів після її опублікування в офіційному журналі ЄС. Держави-члени повинні запровадити правила протягом двох років.

У 2021 році жінки становили лише 30,6% серед членів рад директорів найбільших публічних компаній ЄС. Це середній показник, адже у Франції топпосади обіймали 45,3%, а на Кіпрі — 8,5%.

  • Єврокомісія вперше представила свою пропозицію щодо гендерної рівності ще у 2012 році, майже десять років Європарламент та Рада ЄС не могли досягти компромісу з цього питання, лише у березні 2022 року їм вдалося погодити спільну позицію. У червні законопроєкт було погоджено.

Фото: CoWomen: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Українська молодь (13–19 років) вірить у перемогу України, планує своє майбутнє після війни на Батьківщині та хоче бути корисною у післявоєнній відбудові країни. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного...

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат — серія з 20 роликів, як убезпечити себе в громадських місцях. «Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі....