У Франції тисячі людей пройшли маршем проти сексизму і насильства

від | 21.11.2022 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

У Франції в суботу, 19 листопада, десятки тисяч людей вийшли на марш проти сексизму й сексуального насильства.

За даними ЗМІ, центром Парижу пройшли щонайменше 80 тисяч людей, які вимагали припинити замовчувати факти гендерного та сексуального насильства щодо жінок, зокрема на робочому місці, а також належно розслідувати справи про зґвалтування, адже чимало жінок не звертаються до поліції, побоюючись осуду, недовіри та глузувань.

Окрім цього, учасниці та учасники акції протесту вимагали ухвалити рамковий закон щодо покарання нападників, який дозволить створити спеціалізовані підрозділи поліції та суди для розгляду справ про гендерне насильство та надання фінансової допомоги та тимчасового житла жертвам.

Більшість присутніх на марші мали принаймні один предмет одягу фіолетового кольору — міжнародний символ боротьби за права жінок.

Люди тримали в руках плакати з написами «Вона не одягається як повія, ти просто думаєш, як ґвалтівник», «Лише 0,6% засуджених за ґвалтування у Франції. Чого ви чекаєте, щоб відреагувати?», «Засудити ґвалтівників», «Метро — кожні 3 хвилини, зґвалтування — кожні 7 хвилин» та іншими. Такі ж акції відбулися й у інших містах Франції.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Brut (@brutofficiel)

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Julien Asasi (@julien.paysan.maraicher)


«Коли 225 тисяч жінок щороку стають жертвами насильства з боку чоловіка чи колишнього чоловіка, коли третина жінок стають жертвами сексуальних домагань на роботі, коли 80% жінок з інвалідністю стають жертвами насильства, коли 85% трансгендерів вже пережили акт трансфобії, коли 69% жінок іншої раси стали жертвами дискримінаційних зауважень на роботі, коли товсті жінки в 4 рази частіше зазнають дискримінації на роботі, коли 6,7 млн французів пережили інцест, коли пацієнток ґвалтують у гінекологічних кабінетах або пологових будинках, у нас немає вибору! Ми закликаємо все суспільство приєднатися до нас», — йдеться у заяві Руху проти гендерного насильства #NousToutes, який є організатором маршу.

Згідно зі статистикою МВС Франції, з 2017 року до 2021 рік кількість зареєстрованих повідомлень про сексуальне насильство та спроби зґвалтування зросла вдвічі — з 16 900 до 34 300 випадків.

Фото: Twitter Nathanael

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...