В Іспанії закон про посилення покарання за сексуальне насильство використовують для пом’якшення вироків

від | 18.11.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

В Іспанії набув чинності новий закон про посилення покарання за злочини на сексуальному ґрунті, проте адвокати у низці справ навпаки домоглися пом’якшення вироків для своїх раніше засуджених підзахисних.

Як повідомляє BBC, завдяки законодавчим змінам щонайменше четверо злочинців можуть достроково вийти з в’язниці. Ще щонайменше вісьмом ґвалтівникам можуть скоротити терміни ув’язнення.

Так, чоловіку, ув’язненому на вісім років за сексуальне насильство над 13-річною падчеркою, суд Мадрида скоротив термін на два роки, на Майорці двоє ґвалтівників, засуджених на три роки, тепер можуть вийти на свободу, оскільки вони вже відсиділи два роки. До того ж суд Барселони ухвалив, що чоловіку, який був засуджений до трьох років і 10 місяців в’язниці за зґвалтування 67-річної жінки в її власному будинку, можуть скоротити термін відбування покарання до двох років.

Це пов’язано з тим, що Кримінальний кодекс Іспанії дозволяє застосовувати нові норми заднім числом. Тому в деяких випадках адвокати стверджували, що новий закон встановлює нижчі мінімальні терміни покарання, а отже, початкові вироки повинні бути зменшені.

Міністерка з питань рівності Іспанії Ірен Монтеро, яка ініціювала ухвалення нового закону, виступила на його захист, заявивши, що «мачизм може змусити деяких суддів застосовувати закон неправильно».

За словами професора-правника Університету Валенсії Карлоса Флореса, цей коментар «викликав обурення серед юристів», які вважають, що Монтеро «вирішила покласти всю провину на суддів і не визнавати помилок».

«Зараз 55% іспанських суддів — жінки, тому звинувачувати їх у “мачизмі” є образою. А правова освіта суддів з гендерних питань триває вже давно», — заявив він.

У зв’язку зі скандалом міністерка фінансів Марія Хесус Монтеро заявила, що це питання необхідно переглянути, «бо, очевидно, мета… не полягала у пом’якшенні вироків за жорстоке поводження з неповнолітніми, а зовсім навпаки».

    • Закон, відомий за назвою «Тільки “так” означає “так”», був ухвалений в Іспанії в серпні цього року, а набув чинності в жовтні. Він передбачає, що жертвам більше не потрібно доводити, що вони зазнали насильства або залякування, або що вони намагалися опиратися, щоб показати, що щодо них було вчинене сексуальне насильство. Відтепер будь-який статевий акт без згоди вважатиметься зґвалтуванням. Водночас закон скорочує як максимальні, так і мінімальні покарання за злочини, не пов’язані з застосуванням сили або залякуванням.
    • Закон був розроблений після групового зґвалтування 18-річної дівчини п’ятьома чоловіками в іспанському місті Памплона у 2016 році. Кожного з них засудили до дев’яти років в’язниці та п’яти років випробувального терміну сексуальних домаганнях, але не у зґвалтуванні. Сторона обвинувачення вимагала набагато більшого терміну — 22 роки в’язниці. Вирок обурив громадськість, і люди вийшли на масові акції протесту. Після цього чоловікам посилили покарання, їх засудили до 15 років позбавлення волі.
    • Наразі адвокат одного з засуджених чоловіків також намагається пом’якшити вирок для свого підзахисного за новим законом.

Фото: Twitter José L. Ruiz Espejo

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить