«Вона навіть сама не розуміє, наскільки сильна». Українка вперше перемогла на чемпіонаті світу з парабадмінтону

Почати
2 хв на читанння

Українка Оксана Козіна на чемпіонаті світу з парабадмінтону здобула першу в історії країни золоту медаль.

У фіналі дівчина змагалась зі спортсменкою із Туреччини, повідомляє «Суспільне».

«У жінки не було протезу, в неї проблема була легша, але для мене це дуже круто — що важче, то солодша перемога», — розповіла Оксана.

За словами спортсменки, гра була нелегкою, бо суперниця дуже швидко рухалася полем.

«Мені було важко, і я думаю: так, окей, першу партію я тобі віддам, другу і третю я не віддам. Я казала: я виграю, мені однаково, як я це зроблю, але я виграю», — додала вона.

Сама ж українка рухається за допомогою протезу, який важить близько чотирьох кілограмів. Але спортсменка запевняє, що на полі не відчуває цього.

«Спортивний протез мені допомогли зробити мої друзі з Америки, вони відправили гроші. А у Запоріжжі протезист зробив для мене протез спортивний, щоб саме грати на корті. У мене аномалія нижньої кінцівки ноги, вона є, але маленька і недорозвинена», — пояснила Оксана Козіна.

Займатися бадмінтоном майбутня чемпіонка почала чотири роки тому. Тренувати дівчину взявся Дмитро Зозуля.

«То ж вона не сама грає, то усі ми граємо, усією країною. Тобто знайшлися люди у Японії, українці, прийшли нас підтримувати. Я бачив японців, які український прапор тримали. Вона впоралася, бо вона дуже сильна, вона навіть сама не розуміє, наскільки вона сильна», — наголосив тренер Оксани.

Зараз Оксана з тренером живуть у Франції, бо там є можливість займатися щодня, щоб здобути перемогу на Паралімпійських іграх 2024 року.

Фото: Федерація бадмінтону України