У Словенії вибори президента вперше виграла жінка — колишня журналістка та юристка Наташа Пірч Мусар

Почати
1 хв на читання

Президенткою Словенії вперше в історії стала жінка. За результатами двох турів перемогла колишня журналістка та адвокатка 54-річна Наташа Пірч Мусар.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у твіттері, подякувавши за свою перемогу виборцям.

Пірч Мусар у другому турі президентських виборів набрала майже 54% голосів, а її суперник колишній міністр закордонних справ країни Андже Логар — 46%.

«Я докладу всіх зусиль, щоб бути справжнім президентом для всіх, працювати на фундаментальні та конституційні права людини, демократичні права та демократію», — заявила вона після оголошення перемоги.

Раніше Пірч Мусар була журналісткою, телеведучою, членкинею правління Словенської асоціації адвокатів, уповноваженою Словенії з доступу до публічної інформації, а також очолювала Червоний хрест Словенії.

Також новообрана президентка була директоркою юридичної компанії Pirc Musar & Lemut Strle та захищала права дружини колишнього президента США Меланії Трамп у справах про авторські права проти словенського таблоїда, а також низки словенських та хорватських компаній, які використовували її ім’я з рекламною метою без дозволу. Суди виграла Меланія Трамп.

  • Словенія є парламентською державою, тому президент обмежений у своїх функціях. Очільник країни є головнокомандувачем збройних сил, призначає голову центрального банку та інших високопосадовців (їх має затвердити парламент), а також послів, пропонує кандидатуру голови уряду, ухвалює рішення про помилування, нагороджує почесними званнями тощо.
  • У разі порушення законів або конституції Словенії президента можуть відсторонити.

Фото Twitter Nataša Pirc Musar