«Моя місія зараз — допомагати людям, перемозі України». Вчителька з Чугуєва, яка стала «обличчям війни», розповіла про зміни у своєму житті

від | 11.11.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Українська вчителька хореографії з Чугуєва (Харківська область) Олена Курило, ставши «обличчям війни» після влучання російської ракети в її житловий будинок, в інтерв’ю агентству Anadolu розповіла, що вважає своєю місією допомагати людям та Україні.

«Так сталося, що я стала обличчям української війни. Я зрозуміла, що це сталося не випадково. Я зрозуміла, що це було зроблено навмисно і що в мене є місія. Моя місія зараз — допомагати людям, перемозі України. Я використовую свій голос для цієї мети і використовуватиму так довго, скільки зможу… Зараз мої пріоритети дуже змінилися. На перше місце я ставлю людей, підтримку та людське життя», — пояснила вона.

Під час обстрілу росією житлового будинку, в якому мешкала вчителька, уламки шибки потрапили їй в обличчя, що загрожувало втратою зору. Проте, за словами Курило, завдяки британським журналістам їй вдалося потрапити до Польщі, де зробили три операції. Ще одна операція запланована у Лондоні, і, ймовірно, зір вдасться відновити до 50%.

Жінка не сумнівається у перемозі України «з першої хвилини вторгнення», а цю впевненість у неї вселяють «мотивація та незламний дух українського народу».

Вчителька наголосила, що перемога України, яка нині «стоїть між путіним та Європою», багато в чому залежить від міжнародних партнерів.

«Путін не зможе піти далі лише у разі нашої перемоги. Тому що тоді він більше не матиме для цього ресурсів. Ця перемога є важливою для всіх, і я вірю, що люди це розуміють. Наша перемога над путіним буде перемогою всього світу. Багато залежить і від наших партнерів, які нас підтримують. Нам, безперечно, потрібно більше зброї для боротьби. Що більше зброї ми отримаємо, то швидше ми здобудемо перемогу і швидше настане мир на нашій землі», — зауважила вона.

Окремо Курило прокоментувала заяви російських пропагандистів, які намагалися видати за «постановку» її поранення.

«На самому початку я була шокована, але потім я просто почала усміхатися, бачачи все це. Вони казали, що я офіцер. Вони намагалися знайти і використати фотографії інших жінок, але вони не були схожі на мене», — розповіла вона.

  • Олена Курило стала своєрідним символом війни, яку розв’язала росія проти України. Забинтоване закривавлене обличчя 52-річної жінки облетіло перші шпальти багатьох західних видань після того, як російська армія 24 лютого обстріляла місто Чугуїв, влучивши ракетою у житловий будинок. Курило отримала серйозну травму очей і частково втратила зір. 18 березня українка разом із донькою виїхала до Польщі. Там же після операції почала викладати заняття з мистецтва для дітей-переселенців.
  • Російські пропагандисти запевняли, що Олена Курило нібито є «співробітницею 72-го центру інформаційно-психологічних операцій України», а фото з жінкою є «постановкою», оскільки «кров на обличчі та руках надто неприродна, а бинт на голові — абсолютно чистий».

Фото: Wolfgang Schwan/АА

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить