Особистий антистрес для підлітків: Бот Mindcraft

від | 01.06.2022 | Війна в Україні, Новини, Підмога

Час читання: ( Кількість слів: )

Чимало  українських підлітків залишилися наодинці з досвідом військових дій, переміщення, зміни кола спілкування або ізоляції, стресу  батьків,  медіафону,  який насичений контентом насильницького змісту. Згідно опитування Gradus Research три чверті українських дітей демонструють симптоми травматизації психіки на тлі війни.

Батьки, які й самі не мали досвіду психоемоційно руйнівного переживання війни, зосередилися на фізичному захисті своїх дітей і родичів старшого віку. А тинейджери, як умовно дорослі, не отримували необхідної уваги батьків.

Особистий антистрес для підлітків: Бот Mindcraft

Аби надати підліткам особливу, ненав’язливу, у звичному для них  форматі ментально-емоційно-психологічна підтримку Biasless в колаборації з арт-терапевткою Ганною Кегельс у рамках програми «ЄС за ґендерну рівність: разом проти ґендерних стереотипів та ґендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно структурою «ООН Жінки» та ЮНФПА (Фонд ООН у галузі народонаселення), створили бот в Mindcraft_ua.   

Багато дітей і підлітків люблять будувати світи у грі Minecraft. Творці цього персонального антистресу вирішили запропонувати їм Mindcraft. Співзвучна за назвою і доступна у смартфоні легка гра допомагає впорядкувати думки та емоції, формує розуміння, що нормально відчувати зараз, знайомить із техніками самопідтримки. Добірка містить тести відомих дослідників, які допомагають зрозуміти власний психологічний стан, і пропонує вибір формату отримання подальшої допомоги від психологів, якщо стан того вимагає.

@markiv_anastasia Я зловживаю солодким😫 а ви? #mindcraft_ua #eu4genderequality ♬ Ambient-style emotional piano – MoppySound

«Психічне здоров’я населення України дуже постраждало через наслідки війни. Значно зросли рівні страху і тривоги, спричинені насильством та травмою від переміщення, розлуки з сім’єю і втратою засобів до існування. Особливого виду повторної травматизації зазнають ті, хто переживає втрату дому вдруге. Існує велика потреба в психологічній підтримці, особливо для дітей та підлітків-переселенців», — наголошує Нарміна Стрішенець, фахівчиня з адвокації та комунікацій «ООН Жінки в Україні»/UN Women Ukraine.

Промо бота проводилося у тіктоку через кампанію на 30 відео. Наразі відео за хештегом #mindcraft_ua зібрали 1,2 мільйон переглядів, тоді як взаємодіяли з ботом 7300 людей.

«На етапі розробки бот тестувався підлітками й отримав позитивні відгуки як щодо структури, своєчасності появи, так і щодо дієвості. А психологи проєкту, які почали обробляти численні заявки на підтримку вже на етапі тестування бота, акцентують, що зараз очевидно, що підліткам архіважливо виговоритися, бути почутими, питати, радитися з експертами»», — коментує авторка ідеї проєкту, голова ГО «Післязавтра» Ірина Рубіс

@elis.stone Посилання на тг-бот психологічної підтримки в шапці профиля 👇#mindcraft_ua #eu4genderequality ♬ оригинальный звук – Elis Stone

Бот Mindcraft створено в рамках програми «ЄС за ґендерну рівність: разом проти ґендерних стереотипів та ґендерно-зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно структурою «ООН Жінки» та ЮНФПА.

Ця публікація розробленa за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст – відповідальність структури «ООН Жінки» та ЮНФПА, та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Фото Polina Kovaleva

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...