//

В Україні облаштують центри надання допомоги жертвам сексуального насильства

Почати
//
2 хв на читанння

Україна підписала меморандум з ООН, що передбачає термінові заходи співпраці й більш стратегічні напрямки взаємодії щодо запобігання випадкам сексуального насильства під час війни.

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час спільного брифінгу з заступницею генсекретаря ООН з питань сексуального насильства у конфлікті Прамілою Паттен.

По всій країні планують розгорнути центри для надання допомоги громадянам, які стали жертвами сексуального насильства під час російського вторгнення. 24 групи бригади соціально-психологічної допомоги вже працюють, але, за словами Стефанішиної, формат, як збирати інформацію про кількість випадків зґвалтування тільки напрацьовується.

«Усі тіла цивільних осіб, які були ідентифіковані та ексгумовані, які знаходяться на територіях, які знаходяться під контролем української влади, вони проходили відповідну судово-медичну експертизу на предмет наявності ознак зґвалтування», — наголосила віцепрем’єрка.

Праміла Патен заявила, що скоро буде створена Міжнародна комісія з розслідування з повноваженнями від Ради з прав людини: «Міжнародне гуманітарне право чітко каже, що навіть у війни є чіткі границі й сексуальне насильство виходить за ці границі. Моя роль — посилити голос жінок, які пережили сексуальне насильство і доводити ці проблеми, до уваги усіх органів, що приймають рішення».

Крім того, під час брифінгу Праміла Патен нагадала, що серед постраждалих від зґвалтування російськими окупантами ймовірно є чоловіки та хлопчики.

«Я отримала ще не перевірені повідомлення про випадки сексуального насильства над чоловіками та хлопцями в Україні», – сказала Праміла Паттен на брифінгу в Києві. Паттен додала, що чоловікам, які пережили зґвалтування, може бути особливо складно повідомити про злочин. «Жінкам і дівчатам важко повідомляти про [зґвалтування] через стигму щодо цього злочину, серед інших причин, але чоловікам і хлопцям часто навіть важче повідомляти… ми повинні створити безпечний простір для всіх жертв».