Що робити у випадку сексуального насильства?

від | 29.03.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики спільно з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine та МВС України зібрано інформацію і поради про те, як діяти у випадках сексуального насильства.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА, ПОВ’ЯЗАНОГО З ВІЙНОЮ?

  • Подбайте про безпеку та спробуйте знайти спокійне та безпечне місце, якщо це можливо.
  • Зверніться за медичною допомогою для фіксації тілесних ушкоджень та стану здоров’я.
  • Повідомте про злочин діячи органи влади: поліцію, прокуратуру чи місцеву військову адміністрацію. Якщо ви перебуваєте на тимчасово окупованій території та не маєте змоги звернутися до уповноважених органів влади України, повідомте про злочин в Офіс Генерального прокурора. Телефон 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal), електронна пошта conflict2022.ua@gmail.com (зазначити свої ПІБ і засоби зв’язку).
  • Максимально самостійно задокументуйте злочин (зробіть фото, відео).
  • Зверніться за психологічною, юридичною, інформаційною консультацією.

ДЕ ОТРИМАТИ ПСИХОЛОГІЧНУ І ЮРИДИЧНУ консультацію?

  • Контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 або legalaid.gov.ua
  • Урядовий контакт центр 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123 або Facebook La Strada

За словами урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, у декількох областях України зафіксовано випадки сексуальних злочинів над жінками: «На гарячі лінії громадських організацій надходять повідомлення про сексуальні злочини з боку російських окупантів. Зокрема, такі повідомлення надходили до громадської організації La Strada. Вже підтверджено надходження скарг від громадянок, які постраждали від сексуального насильства, з різних областей України: Херсонська, Київська. Інші громадські організації зафіксували вчинення насильства у Чернігівській області. Злочини були вчинені на територіях, які є тимчасово окупованими».

Минулого тижня, 22 березня, в Україні оголосили першу підозру російському військовому у зґвалтуванні жінки. За даними прокуратури, цей чоловік разом з іншим російським військовим неодноразово ґвалтував дружину вбитого мирного мешканця.

Гінекологиня Наталія Лелюх написала пост про збереження здоров’я і психологічної цілісності людини, що пройшла через зґвалтування. Зокрема лікарка пише:

Якщо після зґвалтування вас залишили в спокої і пряма загроза вашому життю відсутня, спробуйте подбати про своє тіло. При можливості це мінімальні гігієнічні процедури, хоча б вологими серветками, якщо вони є. Зазвичай в цей момент жінки відчувають непереборне бажання помитись, змити з себе бруд події. В умовах окупації, це не завжди можливо. Не ризикуйте життям заради відра води з криниці, яка прострілюється.

Якщо на статевих органах залишились травми і ви відчуваєте біль, то спробуйте використати “дружні” для слизової антисептики: розчин соди (1 ч ложка на 0,5 літра води), просто чиста вода, дитячи безспиртові вологі серветки, мазь тридерм, мазь левамеколь, мазь триакутан, мазь бепантен, можна одноразово використати хлоргексидин (якщо хоч шось з цього є в наявності). Можна спробувати використати крем для рук, якщо він також у вас є.

Не використовуйте спиртові антисептики або серветки, перекис водню, пантенол, олію або інші масляні розчини. В першу добу для зволоження слизової не використовуйте лубрикант, раптом він у вас є. Особливо лубриканти на водній основі, бо вони часто гіперосмолярні і можуть викликати ще більше подразнення і запалення слизової.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Гендерний розрив серед головних редакторів наукових журналів більший, ніж вважалося раніше, а деякі редактори публікують багато власних статей у журналах, які вони редагують. Про це свідчать дані першого дослідження за...