Що робити у випадку сексуального насильства?

від | Бер 29, 2022 | Новини, Війна в Україні

Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики спільно з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine та МВС України зібрано інформацію і поради про те, як діяти у випадках сексуального насильства.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА, ПОВ’ЯЗАНОГО З ВІЙНОЮ?

  • Подбайте про безпеку та спробуйте знайти спокійне та безпечне місце, якщо це можливо.
  • Зверніться за медичною допомогою для фіксації тілесних ушкоджень та стану здоров’я.
  • Повідомте про злочин діячи органи влади: поліцію, прокуратуру чи місцеву військову адміністрацію. Якщо ви перебуваєте на тимчасово окупованій території та не маєте змоги звернутися до уповноважених органів влади України, повідомте про злочин в Офіс Генерального прокурора. Телефон 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal), електронна пошта conflict2022.ua@gmail.com (зазначити свої ПІБ і засоби зв’язку).
  • Максимально самостійно задокументуйте злочин (зробіть фото, відео).
  • Зверніться за психологічною, юридичною, інформаційною консультацією.

ДЕ ОТРИМАТИ ПСИХОЛОГІЧНУ І ЮРИДИЧНУ консультацію?

  • Контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 або legalaid.gov.ua
  • Урядовий контакт центр 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123 або Facebook La Strada

За словами урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, у декількох областях України зафіксовано випадки сексуальних злочинів над жінками: «На гарячі лінії громадських організацій надходять повідомлення про сексуальні злочини з боку російських окупантів. Зокрема, такі повідомлення надходили до громадської організації La Strada. Вже підтверджено надходження скарг від громадянок, які постраждали від сексуального насильства, з різних областей України: Херсонська, Київська. Інші громадські організації зафіксували вчинення насильства у Чернігівській області. Злочини були вчинені на територіях, які є тимчасово окупованими».

Минулого тижня, 22 березня, в Україні оголосили першу підозру російському військовому у зґвалтуванні жінки. За даними прокуратури, цей чоловік разом з іншим російським військовим неодноразово ґвалтував дружину вбитого мирного мешканця.

Гінекологиня Наталія Лелюх написала пост про збереження здоров’я і психологічної цілісності людини, що пройшла через зґвалтування. Зокрема лікарка пише:

Якщо після зґвалтування вас залишили в спокої і пряма загроза вашому життю відсутня, спробуйте подбати про своє тіло. При можливості це мінімальні гігієнічні процедури, хоча б вологими серветками, якщо вони є. Зазвичай в цей момент жінки відчувають непереборне бажання помитись, змити з себе бруд події. В умовах окупації, це не завжди можливо. Не ризикуйте життям заради відра води з криниці, яка прострілюється.

Якщо на статевих органах залишились травми і ви відчуваєте біль, то спробуйте використати “дружні” для слизової антисептики: розчин соди (1 ч ложка на 0,5 літра води), просто чиста вода, дитячи безспиртові вологі серветки, мазь тридерм, мазь левамеколь, мазь триакутан, мазь бепантен, можна одноразово використати хлоргексидин (якщо хоч шось з цього є в наявності). Можна спробувати використати крем для рук, якщо він також у вас є.

Не використовуйте спиртові антисептики або серветки, перекис водню, пантенол, олію або інші масляні розчини. В першу добу для зволоження слизової не використовуйте лубрикант, раптом він у вас є. Особливо лубриканти на водній основі, бо вони часто гіперосмолярні і можуть викликати ще більше подразнення і запалення слизової.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!