Війна. Локація Київ

ШТАБ ЖІНОЧОГО ВЕТЕРАНСЬКОГО РУХУ

Фотографка Діана Андруник зафіксувала роботу штабу «Жіночого ветеранського руху» на початку війни. З дівчатами-ветеранками Діана познайомилася під час зйомок проєкту «Жінка-воїн» разом із брендом Anabel Arto та постійно спілкувалася з Катею Приймак та Юлею Кубою. 

Дівчата розповідали, як підготуватися до війни, запрошували на свою менторську програму. Діана визнає, що підготуватися не встигла. На початку війни вона прийшла у штаб допомогти та зафіксувати нову реальність. 

«Коли я знімала, помітила, що дівчата в безкінечному русі. Відчула, що цей рух і є життя, якщо зупинитися, прийде усвідомлення війни, — говорить Діана. — Тепер на власному досвіді знаю, що волонтерство допомагає відключатися. Коли постійно працюєш — ти корисний. Я бачу, як дівчата горять, я знаю, які вони добрі та відкриті люди. Тож зазнімкувала, як відбувається життя всередині організації та чим живуть люди, які хочуть бути корисними і не сидіти без діла». 

 

Катя Приймак

«Я достатньо скептично ставилася до новин, що війна прийде. Ми думали, у нас ще буде пару років перед загрозою, перед Третьою світовою. Наша організація — це консолідація жінок-ветеранок. Спочатку об’єдналися в адвокаційну кампанію «Невидимий батальйон», змінили законодавство. Потім стали опікуватися питанням дівчат, які повернулися з війни. Тепер у нас буде ще більше ветеранок».

Юлія «Куба» Сідорова

«Ми розуміли, що не можна тікати з міста чи країни, тому залишилися, щоб розвернути штаб. Офіс знайшовся в перший же день, люди передавали гроші. За ними підключилися міжнародні організації. Робимо те, що можемо. Збираємо гуманітарку та медичне обладнання. Люди у штаб поступово підтягнулися — кожен сильний у своєму. Хтось допомагає з закордоном, деякі супермаркети і ресторани надають безоплатно продукти і гарячу їжу, яку ми розвозимо на позиції і куди це треба. 

Я вірю в перемогу. Я бачу, що відбувається, і знаю, що ніде більше немає такої армії, як у нас. Наші люди готують “коктейлі Молотова”, крадуть танки, лягають під колеса загарбника — ніхто не радий росії. Люди ладні голими руками виганяти. Зараз ми переможемо, а що робити з росією, потім вирішимо». 

 

Діана Андруник  разом з ГО Жіночий ветеранський рух створили NFT токени, щоб зібрати кошти на броню для захисників та захисниць.

У NFT колекцію входять шість унікальних токенів. Кожен токен є GIF зображенням, в якому поєднано два-три знімки з фотосесії українських жінок військових та волонтерок для соціального проєкту. Метою цього проєкту було привернути увагу суспільства до жінок-воїнів, які разом із чоловіками виконують військові обов’язки, але часто залишаються без уваги.

Презентація проєкту відбулася у 2020 році в онлайн-форматі та на вітринах бутиків, а у 2022 році проєкт ожив по новому, вже у формі NFT токенів.

Купити обраний вами NFT токен з колекції Ukrainian woman warrior можна відразу, натиснувши на кнопку «Buy Now» або зробити ставку, перейшовши по кнопці Make Offer (за принципом аукціону).