Небувалі. Серіал про супергероїнь вікторіанської епохи

від | 19.04.2021 | Дивитися, Серіали, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Авторка каналу «Еда и сериалы» Оксана Павленко розмірковує про новий серіал HBO.
«Небувалі» гучний та масштабний проєкт HBO, над яким від початку працював Джосс Відон, відомий як творець культових серіалів «Баффі – винищувачка вампірів» та «Світлячок», а також як режисер популярних блокбастерів «Месники» і «Месники: Ера Альтрона». Довгий час його вважали чи не одним із головних феміністичних творців Голлівуду, та менш ніж за рік сценарист і режисер пройшов шлях від того, хто створює сильні жіночі персонажі, до людини, яка зловживає своєю владою. Багато акторів, із якими Відон працював на зйомках, звинуватили його в неналежній поведінці.

Відон пішов із проєкту ще восени минулого року, а його місце шоуранера посіла Філіпа Гослетт, співавторка фільму «Як розмовляти з дівчатами на вечірках» та сценаристка фільму «Відлуння минулого».
Дія відбувається у Лондоні 1899 року, три роки тому сталося щось надзвичайне, що наділило здебільшого жінок, але не тільки, таємними силами. Лише у столиці Великої Британії чи у всьому світі – нам не пояснюють.
Небувалі. Серіал про супергероїнь вікторіанської епохи
«Обдаровані» отримують дуже різні сили та не часто вміють ними керувати, тому для них створили пансіонат під патронатом заможної дами Лавінії Бідлоу. Керує центром «обдарованих» вдова Амалія Тру (Лора Доннеллі), яка бачить майбутнє, а допомагає їй геніальна винахідниця Пенанс Едер (Енн Скеллі). На перших хвилинах серії жінки їдуть рятувати нову «обдаровану», яка має дар розмовляти іншою мовою, а батьки не можуть дати з цим ради.
Рятувати дівчинку треба не стільки від рідних, скільки від злодіїв, яким майже вдалося викрасти «обдаровану». Глядач поринає спочатку у сцену бійки, а потім запальної гонитви, під час якої карета перетворюється на автівку.
Небувалі. Серіал про супергероїнь вікторіанської епохи
А от далі доведеться у швидкісному режимі знайомитися з безліччю нових героїв та здогадуватися, хто проти кого буде боротися. Вочевидь проти обдарованих налаштовані місцеві сексисти-урядовці й «підпільні обдаровані», які перейшли на сторону зла. Деякі з них підпорядковуються самопроголошеному королю бідняків, а «обдарована» Меладі просто лякає людей своїми силами, що зростають від болю, який вона відчуває, та захоплює оперну співачку Мері, чий голос теж має магічну силу. Вас ще не заколисало? Повірте, це ще не всі герої, яких ми зустрінемо у першій серії, хронометраж якої година.
Небувалі. Серіал про супергероїнь вікторіанської епохи
Завдання для глядача розібратися, що взагалі відбувається, не полегшує і те, що силами наділені не лише жінки, а й чоловіки, але ті, які за часів вікторіанської епохи мали менше прав, наприклад, емігранти. Якби сценарій будувався лише на тезі, що «у жінок є сили, у чоловіків – ні», то він був би не просто більш феміністичним, а простішим. Ідея того, що сили дуже індивідуальні, дає простір для фантазії сценаристам, але не залишає місця для логіки. Хоча добре, що дівчинка дуже високого зросту може легко подружитися з дівчинкою, яка не знає, якою мовою говорить. Але чому деякі сили корисні та практичні, а деякі, скажімо, просто існують без певної практичної мети?
Здається, у серіалі кожен бореться за своє – урядовці за владу, місцевий похмурий детектив бореться (чи лише вдає) за справедливість та спокій на вулицях, ще один аристократ – за гроші, які заробляє на підпільному секс-клубі.
Критики закидають Джоссу Відону, що для проєкту, який мав стати гучним поверненням режисера на телебачення та не склалося, він використав не лише свій багатий досвід роботи над коміксами, а й багаж із «Баффі – винищувачки вампірів». У підсумку вийшло досить дивно та подекуди недбало. Над «Небувалими» завжди залишиться тінь опального творця, з одного боку – це плюс до цікавості, з іншого – посилена увага і до героїв, і до їхніх діалогів, які можна часом дуже по-різному трактувати.
Небувалі. Серіал про супергероїнь вікторіанської епохи
Проте, за звітами HBO, «Небувалі» залучили трохи більше 1,4 мільйона глядачів, і це гарний старт. Попри всі «але» у серіалу є всі шанси стати хітом, завдячуючи візуальному ряду у створеному всесвіті, який, може, десь і здається занадто заплутаним, проте змушує чекати на наступні серії. Ще один сильний бік «Небувалих» – каст та особливо акторський дует Лори Доннеллі та Енн Скеллі. Сподіваємося, що у наступних серіях, п’ять із яких вийдуть протягом квітня та травня, серіал знайде правильний фокус.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

«Як начинити гадюку салом» – покрокова інструкція, як  побудувати бізнес на творчості від директорки проєкту «Євген Клопотенко» Олександри Фідкевич. Вона понад сім років керує операційною та стратегічною діяльністю...