Sуконька в барі

від | Жов 24, 2017 | FITTING ROOM

Час читання: ( Кількість слів: )

Sуконька – так називається український молодий бренд, який вирішив відзняти свою першу колекцію «Sуконька в Барі» у барах Києва. Ми вирішили дізнатися, хто створив марку та як елегантні сукні пов’язані з алкогольними місцями.

Минулого року дві подруги Марина Унгворська і Лена Бортнік зустрілися в барі Paravoz speak easy і зійшлись на тому, що все життя мріяли розробляти й створювати одежу. А оскільки на ринку України немає моделей, які б вони мріяли одягнути, – вирішили створити саме їх.

«Чому Sуконька? Бо ми багато сміємось, і в нас багато сарказму. Думали назватися «Файна ссуконька», але вирішили залишити тільки останнє слово. Взагалі, не плануємо шити лише плаття, будуть і спідниці зі штанами, можливо, й декілька моделей взуття. Я б і спортивний костюм створила від Sуконьки, чому ні? Sуконька – це не лише назва одягу, це певна філософія і стиль», – розповідає співзасновниця Лена.

Оскільки сам бренд дівчата придумали в барі, то ідея першої фотосесії виникла сама по собі: «Все свідоме життя після закінчення інституту ми займалися ресторанним бізнесом, тому бари для нас – це близька тема», – говорить Лена. Sуконька вже побувала в чотирьох улюблених закладах дівчат: Parovoz, De bosch, Barmen Diktat і “Буду позже”. Спочатку подруги створювали плаття, а потім вирішували, де які будуть знімати. Але в процесі роботи Марина та Лена все одно намагалися об’єднати заклади та моделі. Наприклад, ті, що презентували в “Буду позже”, ніяк би не вписались в Barmen Diktat.

Дівчата вперше в житті розробляли сукні, тому для них це видалось захопливим процесом. Спочатку малювали свої ідеї, а потім зіштовхнулися з обмеженим асортиментом хороших тканин, і деякі моделі придумували, відштовхуючись від матеріалів. У результаті сукні вийшли різних кольорів та тканин, але найголовніша їхня спільна риса – це жіночність, індивідуальність та відображення характеру власниці.

Зараз бренд веде перемовини з цехами, але для багатьох моделі виявляються складними в масовому виробництві: «Мало хто хоче займатися не оверсайз-одежею, де поєднані два-три варіанти тканин – для них це якийсь Еверест. Виробництва, які сьогодні на ринку, звикли шити прості речі, але нам таке не цікаво. Основна мета Sуконьки – створення продуманих, цікавих речей, які підкреслюють жіночність. На щастя, ми знаходимо людей, які мислять так само, як ми», – розповідає Лена.

Щоби створити бажані моделі, Марина та Лена обійшли й вивчили прилавки всіх магазинів Києва та Одеси. Важко було знайти якісну, доступну тканину потрібної кольорової гами. Зараз дівчата планують подивитися, що є у Харкові, а в майбутньому збираються вивчати, що є за кордоном.

«Усі маркетологи кажуть: «Визначайтесь із цільовою аудиторією і віковим сегментом!» – а в нас немає таких критеріїв. Наші плаття купують як 20-річні дівчата, так і самодостатні дорослі жінки. Причому обирають одну й ту саму модель, тільки на різні події: хтось піде в ній на вечірку, хтось – в офіс, а звідти зможе піти і в бар – ми не обмежуємо жодними рамками, – розповідає Лена. – Нашу клієнтку чудово описав один мій знайомий, коли роздумував для кого ж Sуконька: «От уяви, ідеш містом, у своїх думках, ні на кого особливої уваги не звертаєш і тут бачиш – іде вона. В образі нічого крикливого, але чітко вимальовується щось індивідуальне, в ній є життя, почуття краси, самоіронія, гумор, доброта, розум, харизматичність. Ніби нічого особливого, але все одно розумієш – це Sуконька».

У серії «Sуконька в Барі» – дев’ять суконь. Бренд не планує продовження, хіба що доповнить капсулу такими ж моделями, тільки в інших кольорах, Наступна колекція – це вже інша серія та інший сюжет. Кожну нову колекцію засновниці будуть презентувати, роблячи ідейну фотосесію з певною назвою та змістом. Подруги вже мають ідей на 5-6 колекцій, які залишається лише реалізувати.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!