Sуконька в барі

від | 24.10.2017 | FITTING ROOM

Час читання: ( Кількість слів: )

Sуконька – так називається український молодий бренд, який вирішив відзняти свою першу колекцію «Sуконька в Барі» у барах Києва. Ми вирішили дізнатися, хто створив марку та як елегантні сукні пов’язані з алкогольними місцями.

Минулого року дві подруги Марина Унгворська і Лена Бортнік зустрілися в барі Paravoz speak easy і зійшлись на тому, що все життя мріяли розробляти й створювати одежу. А оскільки на ринку України немає моделей, які б вони мріяли одягнути, – вирішили створити саме їх.

«Чому Sуконька? Бо ми багато сміємось, і в нас багато сарказму. Думали назватися «Файна ссуконька», але вирішили залишити тільки останнє слово. Взагалі, не плануємо шити лише плаття, будуть і спідниці зі штанами, можливо, й декілька моделей взуття. Я б і спортивний костюм створила від Sуконьки, чому ні? Sуконька – це не лише назва одягу, це певна філософія і стиль», – розповідає співзасновниця Лена.

Оскільки сам бренд дівчата придумали в барі, то ідея першої фотосесії виникла сама по собі: «Все свідоме життя після закінчення інституту ми займалися ресторанним бізнесом, тому бари для нас – це близька тема», – говорить Лена. Sуконька вже побувала в чотирьох улюблених закладах дівчат: Parovoz, De bosch, Barmen Diktat і “Буду позже”. Спочатку подруги створювали плаття, а потім вирішували, де які будуть знімати. Але в процесі роботи Марина та Лена все одно намагалися об’єднати заклади та моделі. Наприклад, ті, що презентували в “Буду позже”, ніяк би не вписались в Barmen Diktat.

Дівчата вперше в житті розробляли сукні, тому для них це видалось захопливим процесом. Спочатку малювали свої ідеї, а потім зіштовхнулися з обмеженим асортиментом хороших тканин, і деякі моделі придумували, відштовхуючись від матеріалів. У результаті сукні вийшли різних кольорів та тканин, але найголовніша їхня спільна риса – це жіночність, індивідуальність та відображення характеру власниці.

Зараз бренд веде перемовини з цехами, але для багатьох моделі виявляються складними в масовому виробництві: «Мало хто хоче займатися не оверсайз-одежею, де поєднані два-три варіанти тканин – для них це якийсь Еверест. Виробництва, які сьогодні на ринку, звикли шити прості речі, але нам таке не цікаво. Основна мета Sуконьки – створення продуманих, цікавих речей, які підкреслюють жіночність. На щастя, ми знаходимо людей, які мислять так само, як ми», – розповідає Лена.

Щоби створити бажані моделі, Марина та Лена обійшли й вивчили прилавки всіх магазинів Києва та Одеси. Важко було знайти якісну, доступну тканину потрібної кольорової гами. Зараз дівчата планують подивитися, що є у Харкові, а в майбутньому збираються вивчати, що є за кордоном.

«Усі маркетологи кажуть: «Визначайтесь із цільовою аудиторією і віковим сегментом!» – а в нас немає таких критеріїв. Наші плаття купують як 20-річні дівчата, так і самодостатні дорослі жінки. Причому обирають одну й ту саму модель, тільки на різні події: хтось піде в ній на вечірку, хтось – в офіс, а звідти зможе піти і в бар – ми не обмежуємо жодними рамками, – розповідає Лена. – Нашу клієнтку чудово описав один мій знайомий, коли роздумував для кого ж Sуконька: «От уяви, ідеш містом, у своїх думках, ні на кого особливої уваги не звертаєш і тут бачиш – іде вона. В образі нічого крикливого, але чітко вимальовується щось індивідуальне, в ній є життя, почуття краси, самоіронія, гумор, доброта, розум, харизматичність. Ніби нічого особливого, але все одно розумієш – це Sуконька».

У серії «Sуконька в Барі» – дев’ять суконь. Бренд не планує продовження, хіба що доповнить капсулу такими ж моделями, тільки в інших кольорах, Наступна колекція – це вже інша серія та інший сюжет. Кожну нову колекцію засновниці будуть презентувати, роблячи ідейну фотосесію з певною назвою та змістом. Подруги вже мають ідей на 5-6 колекцій, які залишається лише реалізувати.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українська дизайнерка створила у Перу бренд сучасних вишиванок-худі ручної роботи Vilna

Українська дизайнерка створила у Перу бренд сучасних вишиванок-худі ручної роботи Vilna

Українська дизайнерка, засновниця апсайклінг-бренда Rehash Анна Тесло створила в Перу бренд сучасних вишиванок-худі ручної роботи Vilna. «24 лютого застало всіх по-різному. Мене в Перу. Перебуваючи за кордоном пів року, я...

Жіночий бренд SPOGAD створив колекцію прикрас зі 100% переробленого пластику

Жіночий бренд SPOGAD створив колекцію прикрас зі 100% переробленого пластику

Перший в Україні та Європі бренд модних аксесуарів з переробленого пластику SPOGAD, заснований трьома жінками під час повномасштабної війни, випустив лінійку прикрас Zdyvo. Вона складається з обмеженої кількості намист і...