Есть такой бренд: KOVAL

від | 21.08.2017 | FITTING ROOM

Час читання: ( Кількість слів: )

Раніше Наталія Коваль працювала в рекламній агенції, а сьогодні створює неповторні срібні прикраси. Дівчина розповіла, як народився бренд KOVAL, що було найскладнішим та чому не мріє про ювелірний завод.

Початок

Ювелірне мистецтво завжди мене десь знаходило, натякало і чекало. У дитинстві я проколювала своїм лялькам вуха і робила для них сережки зі швейних булавок та бісеру, розбирала всі мамині намиста на частинки, а в шкільні роки плела фенічки. Працюючи дизайнером у рекламній агенції, захопилася прикрасами з полімерної глини, і це був період яскравих котиків у вушках. А досягнувши «поважного» віку для переосмислення власного призначення, було логічно, що мені захочеться спробувати себе в ювелірній справі. Тепер я «слєсарь», як називає мене тато.

Есть такой бренд: KOVAL

Довго шукала курси, приватні школи чи майстер-класи, але, на жаль, із навчанням ювелірній справі в Україні проблема. Майже розчарувалась, коли пощастило натрапити на оголошення майстра, що дає приватні уроки. У Віктора Олександровича Баглея засвоїла ази, осягнула весь виробничий процес, вподобала пиляти, паяти, конструювати та зрозуміла, що ювелірна справа об’єднує багато спеціальностей і напрямків, які можна вдосконалювати все життя.

Есть такой бренд: KOVAL

Першою моєю авторською прикрасою була брошка-планочка з дебютної колекції Toch’ena. А так всі учні починають навчання з простих каблучок. Моя була з яшмою квадратної форми, досі зберігаю її.

Есть такой бренд: KOVAL

KOVAL існує вже майже два роки, і найважчим було прийняти неминучість роботи, боротьби з неклієнтоорієнтованим сервісом у різних галузях. Ця проблема підштовхує до відкриття власної справи багатьох, і я – не виняток. Працюючи в офісі, намагалась знайти виробництво для запуску брошок-планочок, та не отримавши належної якості обробки металу та фурнітури, вирішила почати виготовлення власноруч і таки вперто знайшла ту ідеальну американську фурнітуру.

Есть такой бренд: KOVAL

Найскладніше на самому початку було запам’ятати німецькі назви інструментів, до яких навіть асоціації не вигадаєш.

Філософія та колекції

Первинність ідеї та простота втілення – філософія бренду KOVAL. Додайте ще мою безкомпромісність і отримаєте закінчені, вивірені колекції. Їхні унікальні історії відображені в усіх деталях – від назви до авторської упаковки.

Есть такой бренд: KOVAL

Щороку готую одну, зовсім не схожу на попередню колекцію з широким асортиментом прикрас. Ідеї приходять несподівано і супроводжуються вигуками «Я придумала!» Задумів багато і всі вони різні. По-справжньому осяює та, що хвилює в певний період мого життя, будь то наша українська самобутність чи краса круглої форми перлин. Так ідея, втілена в колекції Toch’ena, отримала не тільки любов клієнтів, а й найвищу нагороду конкурсу UKRAINIAN DESIGN: the Very Best of 2016 в категорії дизайн ювелірних виробів та аксесуарів.

Есть такой бренд: KOVAL

Коли приходить ідея, то вся картинка майже одразу складається в мене в голові і лишається експериментувати з матеріалами, вдосконалювати форми прикрас, прибираючи все зайве, шукати саме ту ідеальну фурнітуру, розробляти конструкцію упаковки. Робота над розробкою займає кілька місяців. Далі дівчатам варто не зволікати і вчасно обрати собі кольє, сережки чи каблучки до запуску нової колекції, адже прикраси потім не повторюю. Колекції KOVAL – лімітовані.

Есть такой бренд: KOVAL

KOVAL не працює з індивідуальними замовленнями. Це одне з моїх табу, адже це різні підходи до ведення ювелірного бізнесу, планування роботи та витратних матеріалів. Орієнтуюсь на власні навички та технічне знаряддя майстерні, тому вибрала для себе шлях розробки колекцій із широким асортиментом і залишаю індивідуальний підхід у виборі довжини, покриття чи кольору перлин, якщо говорити про колекцію цього року – Ping Pong.

Матеріали та клієнти

Основний матеріал – срібло. Для прикрас, що не контактують зі шкірою, наприклад, брошки, використовую мідь чи латунь із позолотою або нікелем. Усі срібні вироби додатково покриваються родієм або позолотою – так прикраси довго зберігають первинний вигляд, із часом не тьмяніють і не викликають алергії. Хочу змінити упереджене ставлення до позолоти: від категоричної відмови до сприйняття як теплого кольору, що більше пасує деяким прикрасам та дівчатам.

Есть такой бренд: KOVAL

Клієнти Koval – в основному панночки 30+ зі вже сформованим гарним смаком, дещо стриманим стилем, який ще більше підкреслюється лаконічними прикрасами. Майже всі з почуттям гумору, адже я дещо іронічно спілкуюсь зі своїми прихильниками в соцмережах. Європейці часто купують прикраси на подарунок. Останнім часом їх побільшало і на виставках “Всі.Свої”.

Есть такой бренд: KOVAL

Є шанувальники, що переходять від колекції до колекції або, придбавши для себе, потім купують вже на подарунок. Прийшовши за прикрасою, вони несподівано отримують нові емоції від нестандартної упаковки з листівкою від українського фотографа, де можна написати побажання. Або починають вірити в магію, бо по поверхні коробочки стрибає м’ячик для пінг-понгу. Отримувати подвійні емоції їм подобається найбільше.

Есть такой бренд: KOVAL

Упаковка – нестандартний рекламний носій. Її не хочуть викидати та завдяки їй вже з’являлися нові клієнти.

Команда та ритейл

Мені лестить, коли сторонні думають, що за брендом стоїть ціла команда. Та поки що над ним працюю я одна. Власноруч виготовляю прикраси, веду сторінки в соціальних мережах та бухгалтерію. Проте маю підтримку – мого хлопця, який за шоколадку допомагає складати коробочки та вистояти дні виставок.

Есть такой бренд: KOVAL

На виставках можна найшвидше донести ідею колекції до клієнта та отримати відгук. А ще подобається ставити перед собою різні завдання. Наприклад, стенд має бути легким, дешевим, мобільним, нестандартним та відображати ідею.

Есть такой бренд: KOVAL

Подивитися та купити прикраси бренду можна на сторінці в інстаграмі, у фейсбуку та на сайті. Приміряти, закохатись і одразу придбати запрошую до себе в майстерню в центрі Києва біля Золотих воріт. Додатково для себе вибрала два шоуруми, які спеціалізуються саме на прикрасах: київський 11 Silver Space та одеський Slash Dot Dash.

У планах – продовжувати. Не вабить перспектива великого ювелірного заводу. Але світ я б завоювала зі своєю невеликою майбутньою командою.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Зоозахисний рух UAnimals спільно з брендом молодіжного одягу Morning Star створили унікальну колекцію лімітованих худі й футболок «Твоє худі — їхня домівка» з принтом маленького цуценяти, якого захищає відважний воїн ЗСУ....

Українська дизайнерка створила у Перу бренд сучасних вишиванок-худі ручної роботи Vilna

Українська дизайнерка створила у Перу бренд сучасних вишиванок-худі ручної роботи Vilna

Українська дизайнерка, засновниця апсайклінг-бренда Rehash Анна Тесло створила в Перу бренд сучасних вишиванок-худі ручної роботи Vilna. «24 лютого застало всіх по-різному. Мене в Перу. Перебуваючи за кордоном пів року, я...