Есть такой бренд: Nymph Dresses

від | Лип 13, 2017 | FITTING ROOM

Nymph Dresses – це не просто бренд суконь. Це результат ручного розпису на тканині, з якої створюється ексклюзивне вбрання. Засновниця Леся Каплан розповіла, як створювався та чого прагне бренд.

Початок

Хотіла стати видатною художницею-батюкаркою (майстринею, яка розписує тканину), але згадала, що цією професією не заробиш, і передумала. Коли вже було декілька картин, почався бум на made in Ukraine. Вирішила, що я підприємець від бога, зараз поріжу сукні на картини і продам їх, але так не вийшло. До того ж для суконь малюнок створювати цікавіше, адже в картині всього чотири рівні сторони.

Навчалася шити й навіть намагалась зробити наволочку, коли придумала продавати хендмейд-текстиль. Але робити все рівно – явно не моя найсильніша сторона. Коли мама почала пояснювати, як вставити застібку, вирішила, що наволочка буде без неї, а я без наволочки. Але на швейних процесах вже розуміюсь, без цього ніяк.

Ідея

Ідея з розписом одягу не нова – багато батюкарок таке роблять. Але все, що бачила, мені особисто не подобалось. Так і закрутилось. Обожнюю ручну роботу – вона завжди виглядає живою та реальною. А я – за справжність.

На курсі Start Your Business навчилась усьому, бо насправді підприємцем від бога я не була. Якось сказала татові, що хочу створити бізнес, але не знаю як. На що він відповів: «То навчись». Добре, що він це вимовив, бо я б так і далі думала, що підприємці – це люди, які постійно сваряться по телефону, кудись поспішають і щось рахують. Start Your Business зруйнував стереотипи і розклав все по полицях. На курс прийшла з сирою ідеєю, а вийшла з розумінням, що таке cashflow і де знайти інвестора.

Хотіла б назвати бренд «Лялечка»: звучить ніжно, плюс мама так називала в дитинстві; лялечка – як стадія розвитку, і все, що відповідає місії бренду. Але друг Антон сказав, що виникає асоціація з дитячим харчуванням. Відмовлятись від назви не хотіла, тому просто переклала її англійською. Хлопцям досі не подобається, але хто їх питатиме, коли товар для дівчат?

Місія та філософія

Хочу дати митцям роботу з гідною заробітною платою, щоб вони виконували своє призначення, а дівчатам допомагали ставати красивішими зсередини. Чому айті-спеціаліст заробляє багато, а художники – копійки? Митці вимушені працювати на інших роботах, а більшість дівчат загрузли в думках про те, як бути кращою за подружку, а не за себе вчорашню. Мені це не подобається – світ має бути наповнений красою.

Наша місія – об’єднувати майстрів для створення особливих речей, які розкривають внутрішню красу жінки.

Хочу викликати у людей бажання купити продукт не тому, що це модно, а тому, що це красиво, натхненно, унікально, неповторно. Загалом маркетингова стратегія бренду полягає в простій ідеї – не підносити Nymph Dresses до fashion. Не позиціонуємо себе модною маркою і майже не використовуємо цього слова.

Nymph  – про красу. Прагнемо, щоб саме дівчата доповнювали собою наші вироби, а не навпаки. Бо ми надихаємося людьми, а не трендами.

Процес

Спочатку створюємо багато різних ескізів із ідеями для кожної сукні. Поступово формуємо з них одну, детально продуману. Далі розробляємо макет сукні з дешевої тканини, подібної до тієї, яку будемо використовувати в майбутньому. Довго «граємось» із нею, приміряємо малюнки. Часто попередні ескізи йдуть у смітник, і створюються нові. Якщо не вносимо корективи в фасон, то робимо лекала, а далі розробляємо малюнок у реальному розмірі на кальці або крафті. Після цього готуємо пробні зразки розпису в різних кольорових гамах. На цьому етапі ідея також часто відправляється в смітник і розробляються нові. Буває, вже розпишемо повністю тканину і раптом вирішимо, що це теж треба викинути, скоріше на ганчірки. Якщо все добре – передаємо матеріал на пошив.

Поки що всі художні процеси – свої, а пошив – на аутсорсі. Та сподіваюсь це не надовго. Начиталася купи книжок про лідерство і виробничі процеси, тому мені цікавіше розвивати своє з людьми, які так само горітимуть ідеєю, як і я.

Із гордістю можу сказати, що в Nymph найкращі майстри. Ми щойно розпочали роботу, і завантаженість поки невелика. Поки що на постійній основі працює одна дівчина – Інна, і декілька долучаються за запитом. Інна – справжній талант. Окрім того, що в неї чудове кольорове бачення, вона акуратна і швидка. Розуміє все з півслова, а часом без слів. Правду кажучи, вона малює краще за мене, хоча в неї був невеликий досвід роботи з тканинами.

У Nymph не буває індивідуального пошиву без розпису – ми не ательє, а бренд одягу, який створюється винятково з тканин, розписаних вручну. Також є варіант створення унікального виробу з ексклюзивним малюнком.

У разі індивідуального замовлення можна обрати все. Головне – щоб це було гарно і клієнт нам довіряв. Якщо у людини є своє бачення щодо виробу, яке не збігається з нашим естетичним уявленням, то ми, скоріше, відмовимось від замовлення. Проте, як показує практика, клієнт хоче те, що на картинці, інколи з деякими корективами за фасоном чи кольором. Саме тому ми розробили готові дизайни й декілька варіантів їхньої кастомізації.

Матеріали та сукні

Зараз у колекції дев’ять виробів. Мало бути десять, але одна сукня пішла на ті самі ганчірки. Не плануємо робити колекції лише два рази на рік, як заведено в модному світі. Випускатимемо новинки постійно і поступово замінюватимемо старі моделі. Не хочу, щоб художниці роками малювали одне й те саме. Та й унікальність продукту втрачатиметься.

Для розпису використовуємо спеціальні, здебільшого німецькі, акрилові фарби для шовку – не змиваються після обробки. Шовк замовляємо в Італії у виробника. Його треба прати або вручну, або нести до хімчистки.

Клієнти та плани

Знаю, що для українки сукні бренду дорогі. Звідси й орієнтація на закордон. Але все одно в нас є аудиторія, яка може собі це дозволити. Проблема не стільки у вартості, як в новому продукті, який не до кінця зрозумілий. Як носити? Чи можна прати? А хіба це не принт? Знадобиться ще немало часу, щоб заручитися лояльністю аудиторії.

Орієнтуємось на закордонного споживача. На сміливих жінок, які йдуть в ногу з часом і не скуті стереотипами.

Планую постійно розповідати про процеси створення суконь Nymph, хто за ними стоїть, скільки часу займає виготовлення та як доглядати за виробом. Хочу формувати власну манеру спілкування з клієнтом, викликати почуття поваги та надихати цим творчим ремеслом.  

У планах не стати одним із тих 95% стартапів, які провалюються, і продовжувати наповнювати світ красою. Кажуть, вона його врятує.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!