Есть такой бренд: Kachorovska atelier

від | 18.01.2017 | FITTING ROOM

Час читання: ( Кількість слів: )

Kachorovska atelier – сімейний бренд, який можна назвати невеликою імперією з усталеними принципами. Як все починалося та чого вже досягнуто, розказала власниця ательє Аліна Очеретяна.

Початок

Мій дідусь був шевцем. Він передав знання моєму дядьку, той – далі, і так сформувався сімейний бренд. Ніхто в родині не йшов спеціально займатися взуттям: ні мама, ні бабуся, ні я. До певного моменту для мене це було хобі та можливість заробити. У студентські роки приймала на квартирі перші замовлення. Зрозуміла, що мені шкода того досвіду, який набули моя бабуся та батьки, та усвідомила, що в цій справі безмежні можливості – де хочеш, там і розвивайся до нескінченності.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Коли виростаєш у родині, де в кімнаті завжди стоїть швейна машинка, а поруч на колодках затягується нове взуття – знання засвоюються самі по собі. Спеціально вчити мене не довелося нікому – і так знала, все вбилося у ДНК.

Завдяки збільшенню замовлень ми створили свій блакитний океан. Запропонували мінімальну ціну на індивідуальні замовлення. Тоді це вважалося розкішшю, доступною тільки для заможних – ми були першими демократичними. Тому таке адекватне позиціонування на ринку почало набувати популярності. 

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Із якогось моменту черга на замовлення стала два місяці – усі хотіли взуття, а готового нічого не було. Відчули, що доки є попит, треба ловити момент. Тим паче, що тоді нам вже стало нудно. Бренд  успішно працював – стабільний прибуток, клієнти, офіс, але ми захотіли урізноманітнити свою звичну роботу і вирішили створити власну лінійку взуття.

Команда та виробництво

Зараз компанією керую я, чоловік та моя мама. У нас за правом сімейний бізнес. Окрім того, що вся наша родина працює, так ще й на фабриці є багато сімейних підрядів: поруч за столами сидять мама, дочка, чоловік, дружина. Загалом на виробництві – понад 50 працівників. В офісі також багато пар.

Ми багато працюємо над командою – перш за все це вчасність, відповідальність, лояльність та скромність. 

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Часто черпаю ідеї для лінійок із індивідуальних замовлень. Час від часу трапляються цікаві комбінації або клієнти модифікують наші моделі та ми забираємо варіант до своєї колекції. Індивідуальні замовлення не схожі одне на одне, тому можна побачити різні взірці, які окриляють на створення чогось нового. Багато натхнення черпаю з подорожей Італією.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Вже об’їздили понад сто фабрик в Італії: ті, що займаються підошвами, підборами, колодками, прикрасами, нитками, машинками. Серед колодочних у нас вже є свої фаворити, з якими ми працюємо п’ятий рік. Обираємо модель, робимо апробації, якщо повнота, висота зручна – замовляємо.

Кожного дня шліфуємо якість, постійно намагаємося її підвищувати. Працюємо з одними з найкращих складових, як і відомі взуттєві бренди. Наприклад, є колодки, як у Miu Miu, Prada і Céline, є підбори, на яких працює Sergio Rossi, та підошви, які також використовують всесвітні бренди.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Не хочемо виробляти багато, величезними тиражами. Саме тому в нас маленька поличка Sale – залишається мало взуття, яке не продалося з сезону за доступну ціну. Наша компанія не бажає виробляти надлишок: марнувати матеріали, заставляти склад тисячами одиниць, а потім думати, чому не продалося. Прагнемо робити чітко для попиту – тільки тоді це має цінність і сенс.

Взуття та сумки

Одна з найважливіших базових лінійок – човники різної висоти підборів. Ми зробили акцент саме на цій моделі, бо вона універсальна і потрібна кожній дівчині. Вона доступна у будь-який сезон.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Більшу частину матеріалів закуповуємо в Італії (їздимо декілька разів на рік), дещо – у гарних постачальників в Україні. А один вітчизняний виробник індивідуально створив для нас колір шкіри.

Найважче у нашому ремеслі – зробити човники. Здається, що ніби там нічого складного і матеріалів мало, але, щоб створити пару з ідеальним вигином, потрібно добре попотіти. Все починається від голки, якою строчиться шкіра або лак, і закінчується ниткою. І це тільки один із п’ятисот нюансів.

Весною у бренда з’явиться нова лінійка Kachorovska Baby. Найперша пара дісталася моїй дитині, яку вона вже успішно тестує.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Перша сумка з’явилась на другому курсі, коли пошила її для себе. Запускаючи власну лінійку, вирішили, що сумки – це апріорі базова річ, і також включили їх у розробку. Над моделями працювала я, але одну R-bag розробив мій чоловік 7 років тому, яка зрештою стала хітом і візитівкою. Модельний ряд сумок оновлюється раз на півроку. Деякі моделі декоруємо, змінюємо кольорові палітри, матеріали. Цієї осені випустили багато нових моделей, близько десяти оновили і деякі з них вже стали знаковими.

Філософія та співпраця

Наша філософія не складається з одного пункту. Ми працюємо у сфері індивідуального масс-маркету. Але водночас наші партії не складаються зі ста одиниць. Намагаємося закуповувати небагато шкіри цікавих кольорів, щоб створювати з них лімітовані капсули, які більше ніколи не повторяться. Докладаємо зусиль, щоб урізноманітнювати свій асортимент: тричі на тиждень отримуємо з виробництва щось нове – або з іншим підбором, або в іншому кольорі.  

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Намагаємося виховувати клієнта в тому сенсі, що за нормальну, адекватну ціну може бути гарний продукт. Думаю, наші постійні покупці це вже розуміють, але якщо говорити глобально – хочеться донести думку, що достойний продукт, зроблений руками, може коштувати доступно.

Співпраця з дизайнерами – завжди виклик, тому ми погоджуємося. Для нас це історія не про заробіток, а про стимул і репутацію. Простіше зробити тисячу однакових пар і продати, ніж розробляти п’ять ексклюзивних моделей, але саме це і цікаво. Рік за роком з’являється дедалі більше брендів, які до нас звертаються. Це такі, як: Bevza, ELENAREVA, the Coat by Katya Silchenko, Andre Tan, NAVRO PASKAL.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

На всіх дизайнерських парах ми зазначаємо хендкрафт Kachorovska – це одна з найголовніших наших умов для співпраці.

Погоджуємося на коллаборції з тими, хто нам подобається. Наприклад, з Анею і Настею із “Окно во Двор”. Бачимо, як вони вкладають у свій магазин всю душу і серце, носять наше взуття і є нашими постійними клієнтами.

Індивідуальні замовлення та клієнти

Кількість індивідуальних замовлень на місяць варіюється від 400 до 600. Вони здійснюються тільки в ательє – саме тут розробляються ескізи. Чітких кордонів немає, але є умовні – ті, що ми технічно не можемо виконати, або ті, що не вийдуть нормальними. Завчасно попереджуємо, відмовляємо та даємо поради. Онлайн можна заповнити форму тільки для базової моделі у стандартних кольорах, адже фотографія не передасть точний відтінок шкіри, товщину, фактуру. Термін виконання замовлення залежить від моделі. Стандартна – протягом місяця, будь-що індивідуальне – два. Виготовлення сумки займає менше часу і, як правило, повернень майже ніколи немає.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Клієнт може відмовитися від замовлення, якщо ми зробили помилку і він не хоче чекати на корегування. У такому разі пропонуємо декілька варіантів вирішення питання: перероблення, пошиття нової пари або обмін на будь-яку іншу в магазині.  

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Наші клієнти – intelligent і smart. Аудиторія бренду – широка. Є дівчата 16-ти років, а є і зрілі жінки. Усі наші прихильники – стильні та сучасні. Це люди, які цінують час, мають довіру до обслуговування, якості та розділяють із нами певні цінності. Нові клієнти з’являються постійно, адже наші соціальні мережі ростуть безперервно. Це наш головний канал просування, бо ми не робимо платної реклами. Основна частина клієнтів приходить саме з онлайну – люди кожного дня позначають нас на своїх фото. Плюс працює сарафанне радіо.

Серед усіх українських брендів у нас найбільша кількість фолловерів у соціальних мережах. Це для нас дуже важливо, адже ми розуміємо, скільки людей за нами слідкує, яким цікавий наш продукт.

Кафе-магазин та плани

Ідея про створення магазину і кафе довго літала в повітрі і згодом сформувалася повністю. Колись бачила подібну міні-кав’ярню і, мабуть, ще тоді це у мене десь відклалося – ідеї не беруться нізвідки. Не хотілось відкривати просто магазин, бо сьогодні це вже нудно – все трансформується.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Арендодавці запропонували місце поверхом нижче ательє. Коли вперше зайшли до приміщення – там було так темно, стільки перегородок, все поділено на кабінети. Але завелика площа змусила нас задуматися над об’єднанням магазину і кафе. Подрузі запропонували зайнятися пекарнею, і вона погодилась. Кожного ранку в нас свіжа випічка та смачна кава. Нещодавно нас обрали як місце, де одна з найсмачніших у Києві раф-кава.

Есть такой бренд: Kachorovska atelier

Все намагаємося робити гарно та смачно. Ми ж теж приходимо насолодитися напоями і хочемо, щоб було смачно всім. Тим паче це так зручно – прийшов за взуттям, а поруч і каву випити, і смачно поїсти можна. Завдяки такому формату з’явилося багато нових клієнтів. Перш за все – місце приваблює, по-друге, банально в кафе хтось може зачекати, доки ти вибираєш нові туфлі.  

Мріємо про велику фабрику – таку, як у Fendi. Не знаємо, що буде через декілька років, але все робимо для того, щоб було цікаво. Головне – зберігати принципи бренду.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Урбаністична естетика комфорту: Samsonite презентує колекцію Move 4.0

Урбаністична естетика комфорту: Samsonite презентує колекцію Move 4.0

Український дистриб’ютор всесвітньо відомого бренда Samsonite презентує нову колекцію жіночих рюкзаків Move 4.0. Це четверта інтеграція колекції, що вже не перший рік є втіленням сучасної урбаністичної естетики та комфорту....

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Зоозахисний рух UAnimals спільно з брендом молодіжного одягу Morning Star створили унікальну колекцію лімітованих худі й футболок «Твоє худі — їхня домівка» з принтом маленького цуценяти, якого захищає відважний воїн ЗСУ....