Placeholder Photo

Есть такой бренд: CooCoo

Почати
6 хв на читанння

CooCoo маленькими кроками підкорює український ринок простими, але особливими речами. Створили бренд несподівано для самих себе дві подруги – Ірина та Ольга. Ми не змогли пройти повз «свіжого», але вже якісного бренду, тому дізналися, як вони це роблять.

 

Старт

Рік тому на дружній зустрічі ми поділилися один з одним своїми намірами створювати щоденний, але небуденний жіночий одяг, – і вони збіглися. П’ятого січня цього року бренд СооСоо офіційно вийшов у люди. Відтоді довелося багато чого вивчити, переосмислити, оскільки створення одягу – зовсім нова діяльність для випускниць гуманітарного факультету Києво-Могилянської академії. Ходили на курси крою та шиття, щоб зрозуміти технологічний процес та його особливості, інтуїтивно освоювали бізнес-навички, smm та «тканинну мапу Києва».

Першою річчю, яку ми пошили, стала сукня вільного крою з контрастними плечима у сіро-пудрових та теракотово-молочних кольорах. Перша стала бестселером, тому з нею та слоганом «Будь стихією!» СооСоо відкрив свій весняний сезон.

 

Одяг та матеріали

У нашого бренду немає філософії – у нас є образи. Ми не думаємо про колекцію одягу, відштовхуючись від мудрих, незрозумілих слів. Ми бачимо зображення, кольори, лінії і прислухаємося до інтуїції. Це й народжує одяг – бренд СооСоо. Ми любимо простоту, але з родзинкою чи, хочете, перцем.

Приділяти велику увагу деталям для нас – millimeter matters. Кожна лінія, кожен шов під нашим прицілом.

Створюємо стриманий і простий одяг на щодень, але з особливими, неочікуваними деталями. Та знаємо, що клієнтки інколи сприймають його небуденним і купують для довгоочікуваних, особливих подій. Так-от, любі дівчата, ми хочемо, щоб в одязі СооСоо ви відчували себе особливими кожного дня, а не відкладали цю річ до далекої чарівної події.

Нові моделі з’являються в уяві, інколи до найменших деталей. Рідше – під олівцем, коли малюєш одну модель, а надихаєшся ще на п’ятірку варіацій. Ідеї приходять звідусюди. Головне – любити спостерігати. Не лише за людьми, а й за природою, графікою, картинами. Інколи ідеї приходять із дитинства.

Намагаємось знаходити натуральні тканини. Багато виробів із котону та віскози. Любимо оксамит і часто використовуємо його в деталях. Для перших колекцій вишукували, а точніше «виловлювали» тканини в українських постачальників. Шкода, що в нас немає оптових складів та магазинів. Ніша відкрита для стартаперів – круто було б розвивати виробництво якісних українських тканин. Зараз їздимо на екскурсії тканинними складами за кордон, у перспективі хочемо купувати тканини там.

Аудиторія та команда

Коли ми уявляли дівчину в одязі СооСоо, то бачили її активною, вона любить комфорт та виділяється з-поміж інших вишуканістю в простоті. Але зрозуміли, що наша аудиторія набагато ширша, ніж ми уявляли – від школярок до зрілих жінок. Їх об’єднує добра, грайлива посмішка, коли вони бачать назву бренду CooCoo. Усі наші клієнтки дуже гарні, інколи навіть неземні. Вони надихають нас творити ще краще.

Індивідуальних замовлень у нас немає, оскільки одяг відшиваємо за лекалами. Однак ми завжди готові піти назустріч, якщо річ потрібно полагодити. Відкриті до спілкування з клієнтками, якщо в них є певні запити чи побажання.

Команда СооСоо – це ми, дві подруги з 11-річним стажем дружби, які майже рік працюють над тим, щоб одягати дівчат в особливе. Також наші незмінні фотографи Юрко Макух та Оленка Лаба, які вміють ловити крізь об’єктив те, що ми тільки уявляємо і не завжди можемо описати словами. Наша неймовірна модель, яка чудово передає настрій СооСоо, Даша Швидка – знайшли її несподівано в метро. Також підрядники, які поки що жодного разу не сказали «неможливо».

Конкуренти

Зараз багато талановитих брендів одягу – і це приємно, що український ринок розвивається, стає конкурентним. Ми знайомимося, спілкуємось. Родзинкою кожного є індивідуальне бачення краси та своя аудиторія. Нам подобаються бренди, які докладають більше зусиль, часу та креативності, і створюють щось своє – їх одразу помітно. Зовсім не цікаві ті, які сліпо слідують трендам і роблять ставку на масовість. Таке позиціонування набагато легше, але воно не створює жодної естетичної цінності. Щодо СооСоо – то ми не боїмось експериментувати, ризикувати, викликати нерозуміння. А ще ми терплячі. Інколи людям потрібен час, щоб роздивитися якусь із СооСоо-моделей і полюбити її так, як ми.

Складнощі та плани

Серед труднощів – це, передусім, таймінг: із перших колекцій ми зрозуміли, наскільки важливо у цій сфері навіть не «вчасно», а «заздалегідь». Із вибором тканин, фурнітури та роботою з підрядниками. Якщо в роботі співпрацюєш із людьми, треба одразу розуміти, що не все залежить від одного тебе. Тому, якщо робити все заздалегідь, можна врятувати дедлайни.

Осінню колекція плануємо представити вже на сайті, над яким зараз активно працюємо. Це буде інтернет-магазин, у якому зручно продивитись каталог товарів та зробити замовлення. Осіння колекція буде стриманою, затишною і тепло-барвистою водночас. Слоган осіннього СооСоо – майже поезія. Ключові слова – Autumn lines.

СооСоо завжди можна придбати або зробити замовлення з безкоштовною доставкою Києвом та можливістю приміряти декілька речей на сторінках Facebook та Instagram. В інші ж міста пересилаємо “Новою поштою”. Також нас можна знайти на маркетах «Всі. Свої» та фестивалях «У пошуках Made in Ukraine». Будемо раді знайомству.

Фото – Юрій Макух.