Мова – ДНК нації

Освітній проект

КОЛИ

Ідея з’явилась у лютому-березні цього року, коли я читала книгу Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо». Я раптом зрозуміла, що в захваті від рідної мови, і почала розповідати всім близьким: “А ти знаєш, що краще говорити “просто неба”, а не “під відкритим небом?”. Крім того, мене вже давно засмучували численні скальковані з російської мови вислови, безглузді граматичні помилки в листах і ЗМІ (“нажаль”, “будь-ласка”, “прийняти участь”). І я подумала, що добре б було зробити сторінку в соцмережі й ділитися там своїми знаннями. Мені знадобилося трохи часу, щоб переконати-надихнути мого чоловіка, який працює в рекламній агенції арт-директором, допомогти з дизайном. Спочатку я його просила зробити мені тільки логотип і стильний шаблон для картинок, але він захопився – придумав нашого персонажа “Лепетуна” і вирішив малювати для кожного посту нову ілюстрацію. 13 квітня я створила сторінку в Facebook і опублікувала першу картинку. Пам’ятаю, що була вражена, коли з перших днів мені почали надсилати повідомлення незнайомі люди, які просто дякували.

ХТО

Я PR-фахівець. На роботі (працюю в агенції PRP) у мене одні клієнти, а вдома інший – українська мова. Намагаюсь підвищувати не тільки її популярність, а й знання її.

ДЛЯ КОГО

Для всіх, хто хоче удосконалювати свої знання української мови, збагачувати свій словниковий запас.

ДОСЯГНЕННЯ

У нас майже 16,5 тисяч фанів за 8 місяців без будь-якого рекламного бюджету. Безліч позитивних відгуків людей. Я знайшла справу, яка мене неймовірно надихає й приносить величезне задоволення.

ІНВЕСТИЦІЇ

Інвестора немає, але я постійно думаю над подальшим розвитком.

ПЛАНИ

У мене дуже багато ідей. Планую поступово їх втілювати. Найближчим часом ми запустимо сайт, трохи пізніше – мобільний застосунок. Решту ідей залишу поки в секреті.