Walk&Talk

Агенція пргулянок та пригод

ЩО

Агенція прогулянок та пригод Києвом Walk&Talk була започаткована мною у червні 2016 р. До цього я прийшла дуже логічно. Я киянка. Виросла в центрі на вулиці Олеся Гончара і часто тягала за собою знайомих у пошуках пригод. На моїх очах зник Сінний ринок, декілька історичних будинків, перебудували велотрек… Ще в школі я знала, що моє життя буде пов’язане з туризмом, щоправда, не знала, в якій формі. Потупивши до КНУ на істфак чітко розуміла: мої батьки бачать мене науковцем, але знання про різні країни та культури дадуть хороший ґрунт на інше – моє майбутнє. У 2013 р. я вперше спробувала себе справжнім екскурсоводом (не для друзів і за гроші), однак на той момент я лише закінчила 2-й курс. Попереду було багато навчання, папірців у вигляді рефератів та курсових. Вони забирали багато часу. Звісно, думки розпочати власний проект були вже тоді. Ми з друзями навіть назву йому дали – “Отаке місто”. Однак справа далі розмов не пішла. Трохи згодом я почала працювати у музеї історії України. При тому деколи паралельно водила екскурсії містом. Одного разу моєю гостею була надзвичайна жінка – художниця з Німеччини. Вона посеред екскурсії раптом спитала мене: а чому ти не маєш власного сайту – зроби! Вже через місяць у мене був логотип і сторінка у фейсбуці. Ще пізніше я остаточно покинула музей. І тепер я вуличний екскурсовод. Для своїх гостей пропоную: -незвичні авторські прогулянки, які передають атмосферу міста: світлий, містичний, сонний, мінливий, старий Київ тощо; -індивідуальні прогулянки зроблені під mustsee список замовника; -організацію квестів; -для маленьких дітей (5-12 р.) маю гру-прогулянку #суперКиїв, з якою ти сам собі екскурсовод: є мапа, маршрут і карточки з історіями під кожний об’єкт.

ХТО

Софія Грабовецька, без 5-ти хвилин магістр історії (КНУ ім. Тараса Шевченка), спеціалізація – історія України, диплом – києвознавство. У минулому: екскурсовод, молодший науковий співробітник Національного музею історії України (НМІУ). Воджу екскурсії з червня 2013. Тоді придумала Янголів і Демонів для ресторану “Канапа”. Це були вечірні містичні прогулянки з ліхтарями. Тепер вони стали моєю візиткою. І капелюшки. Обожнюю подорожі: відвідала Польщу, Чехію, Грецію, Німеччину, Британію, США. Певний час жила у Нью-Йорку. Скрізь бувала на різних екскурсіях, звідти запозичила певні фішки. Колекціоную адреси/фото старих дверей, плитки, п’єців та ін. старовинних деталей.

ДЛЯ ЧОГО

Київ має велетенський туристичний потенціал, однак у нас практично відсутній ринок гідів. Наші гіди переважно старшого віку і мають іншу основну роботу, а екскурсії – їхнє хобі. Відповідно перше не дозволяє їм розкритися повністю у другому. Два роки я пропрацювала екскурсоводом та науковцем у Національному музеї історії України, паралельно водячи екскурсії містом. З часом зрозуміла – треба вибрати щось одне. Бо якщо вже любов, то любов без нічого. Нічого зайвого. Так, у столиці є й інші люди-гіди-бренди, однак їх можна перерахувати на пальцях. Цього мало. А так хочеться розповісти усьому світові, що Київ – це діамант. Хто як не ми?

ДЛЯ КОГО

Хлопчики й дівчатка, дорослі та малятка, від 2-х до 102-х. Це якщо загалом. Якщо ж більш конкретно, то в першу чергу це іноземці. Саме для них я маю повноцінну англомовну версію сайту, а також веду соцмережі двома мовами. Але я відкрита і до киян та гостей столиці з інших куточків України. Мій гість – це активна людина, яка цікавиться містом, його історією, культурою, яка готова розглядати фасади будинків як книги. У мого гостя немає вікових рамок: я проводила тури і 6-місячним діткам і 80-річним бабусям. Однак, звісно, я завжди даю рекомендації, які саме прогулянки підходять тим чи іншим клієнтам. Якщо у них є своє бачення туру, завжди прислухаюся до всіх їхніх побажань. Адже моє головне завдання – закохати в місто.

ДОСЯГНЕННЯ

Станом на 22 лютого (8 місяців проекту) я: -провела більше 100 екскурсій для найрізномантнішних гостей, половина з яких – іноземці; – проведено 2 благодійні екскурсії, частина коштів з яких йшла в “Ласку”, а також на підтримку затопленого магазину “Чулан”; -записала аудіо-тур “Демонський Київ” для аудіо гіда WayMe, який купили 8 разів (з листопада); -випустила гру-прогулянку для дітей #суперКиїв; -займаюся розробкою схожої гри для Житомира; -потрапила у список 35 сайтів, що надихають подорожувати Україною (http://www.aigu.org.ua/35-websites.html); -дала інтерв’ю на радіо Голос Столиці; -мене радять друзям і знайомим поруч із Юлею Бевзенко та Цікавим Києвом; -мене запросили дати коментар про старовинні будинки Києва для програми “Схеми. Корупція в деталях” (https://www.youtube.com/watch?v=x_gFES5AyDM&feature=youtu.be); – про мою Янгольську прогулянки зняли сюжет для телеканалу Zik (https://www.youtube.com/watch?v=ZrphG8qybMs); -про мою авторську екскурсію “Київ 1917-1921: урядовий центр” зробила репортаж газета День (https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/tut-buv-uryad-0); -я провела 1 лекцію, а також 2 дитячі читанки про Київ; -дала декілька коментарів у різні видання; -співпрацюю з аеропортом Бориспіль та Жуляни, хостелами…

ИНВЕСТИЦІЇ

Перша інвестиція була зібрана з грошей на “шкільні обіди” і склала аж 150$. Завдяки близьким людям в моєму житті, я маю класні лого, дизайн, сайт. Далі справу розвиваю своїми силами, і фактично найбільша моя інвестиція – це час. Всі перші екскурсії були безкоштовними, я запрошувала блогерів, людей, котрі мають розкручені інформресурси. Це все дало поштовх до розкрутки, тож сміливо можу сказати: так, проект окупився.

ПЛАНИ

За 8 місяців зроблено доволі багато, однак можна ще більше! Зараз мої першочергові завдання: -завершити проект гри для Житомира; – прокачати свої сіли у Kyiv Guide’s School; -записати інтерв’ю для декількох ресурсів: KyivPost, Ukraine is тощо; -записати ще один тур із WayMe; -знайти партнерів по розробці скретч-карт/листівок на київську тематику; -розширити партнерство з хостелами і ресторанами; -провести 150 екскурсій; -час від часу проводити “безцінні” екскурсії, і сильніше розвинути тему благодійних екскурсій; -участь у різних ярмарках (Всі.Свої, UaMade); -розповідати про наш Київ усім і кожному, хто готовий полюбити його так само сильно. Список постійно поповнюється, бо шалені ідеї можуть прийти в мою голову будь-коли.