Вперше в історії ЗСУ у жінок, які служать в армії, зʼявиться уніфікована жіноча військова форма

від | Лип 18, 2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

У Міноборони розкрили ВВС News Україна деталі процесу запровадження форми для жінок. У матеріалі видання йдеться про те, що зараз є дві ініціативні групи. Перша – група волонтерів за підтримки офісу президента в рамках проєкту першої леді «Безбар’єрність». Друга – на чолі з депутаткою Київради Іриною Никорак.

Міноборони провело зустріч з обома групами. Зараз вони всі разом працюють над тим, щоб невдовзі з’явилася жіноча військова форма. Головні пропозиції від міністерства – протестувати експериментальні зразки в польових умовах та проаналізувати світовий досвід щодо жіночої форми в інших арміях.

Також волонтерів попросили проаналізувати типи фігур, щоб на перших етапах індивідуально підбирати одяг жінкам. У Міноборони кажуть, що обговорюють і створення жіночої спідньої білизни.

«Робота триває, всі злагоджено працюють і взаємодіють зі службою стандартизації Міноборони. Справа рухається, сподіваємось, незабаром буде результат. Пріоритет по виробництву – українські підприємства», – розповіли в Міноборони.

Зараз у наказі Міністерства оборони №238 затверджено єдиний стандарт уніформи – чоловічий. Жіноча військова форма передбачена лише парадна – кітель, спідниця й черевики на підборах.

«Проте парад проходить один раз на рік, а на лінії зіткнення жінки перебувають щодня з 2014 року», – каже депутатка Київської міської ради Ірина Никорак. Депутатка планує запустити виробництво військової форми для жінок у рамках свого проєкту «Arm Women Now».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!