Circle: свобода та сила жінки

від | Кві 12, 2018 | Дивитися

Час читання: ( Кількість слів: )

«Фотографії з серії Circle – це роботи про свободу та силу жінки. Про її зв’язок із природою, про магічність. Про сюрреалізм. Це якщо описувати поетично. А загалом – це моя історія. Шлях від 2011 до 2017 року, під час яких я боролась, втікала та ставала кращою, падала та підіймалась. Я росла у родині, де батько бив та принижував матір. Коли я виросла, це саме почало відбуватись і зі мною, – він почав бити й мене. Жінка в його очах завжди була істотою нижчою, товаром, якоюсь повією.

Із дитинства, наскільки пам’ятаю, він у сварках із мамою розповідав якісь гидкі принизливі речі про жінок. У мені це не могло не відобразитись, я досі борюсь із комплексами, зі страхами та речами, які він заклав як правила у мені. Я була вихована у середовищі тоталітарного режиму, яким керував нестійкий, психічнохворий чоловік.

Прожила я у вічних бійках та сварках до 23 років, потім батьки розлучились. Хтось запитає – чому я не покинула це все, адже була достатньо дорослою? Я не знаю, від цього нелегко відійти. Пізніше, вже у власних стосунках, я почала жити за таким самим сценарієм. Я виросла в пеклі й принесла частинку його у свій дім. Я теж була тираном. Коли ти ростеш у родині з такими викривленими поглядами, ти, швидше за все, принесеш це з собою, куди б ти не йшла.

 

Рік тому я наважилась піти до психотерапевта, і тепер майже нормальна. Я майже щаслива, змінюю життя і переписую правила, які в мене вбили, які мені вписали в мозок без мого дозволу.

Весь цей час зі мною була саме ця серія робіт – Circle, я трималась за неї, ніби за соломинку. Я вважала, що вона – мій спосіб дати щось цьому світові. Але насправді ці роботи дали найбільше мені. Я розумію, чому я почала змінювати своє життя за допомогою психотерапії – бо я мріяла про нього. І доказом цього є мої вільні люди на фото. Я переносила персонажів моїх робіт у такі місця, тому що я сама хотіла там бути, тобто я там була, але не емоційно, не духовно.

Я давала цим людям інші світи, давала їм портали та сюрреалізм. Я фотографую з 17 років, проте саме ця серія є важливою. Це роботи про сильну жінку, про сильну людину, якою я врешті стала.

Можливо, вони зможуть й іншим жінкам дати свободу та силу. Я пам’ятаю, як міліція не могла зробити нічого, щоб захистити мене та мою матір, чи то через небажання, чи то через відсутність законів. Я знаю, що чомусь про те, що тебе б’є чоловік, говорити соромно. Але бути жертвою не соромно. І так само потрібно пам’ятати, що діти, які, можливо, є у таких сім’ях, перетворюються на жертв, яких катують зв’язаними, бо вони не можуть зробити нічого.

Я б хотіла, щоби на мої роботи звернули увагу і щоби мої роботи своєю чергою звернули увагу на важливу тему, якої торкнулась я. Ці фото не кажуть прямо, це не репортаж, це фотографії голих жінок і собаки Енке, який є моїм найкращим другом і теж зробив неабиякий вклад у моє спасіння. Можливо, ці картини зможуть нагадати декотрим жінкам, що вони богині, що вони вільні і що вони не винні. Що вони можуть лізти вгору і що свобода – найважливіше, і ніщо не може стати виправданням насиллю”.

 

Автор Марія Казван
Серія “Circle” була розпочата 2011 року. Повну версію серії можна переглянути тут:

mariakazvan.com

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!