Placeholder Photo

Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Почати
34 хв на читанння
Неймовірно важко скласти «невеличкий» список покупок на «Книжковий Арсенал», що розпочинається в Києві. Українські видавництва зростають і намагаються вразити новинками, тому нам хочеться спробувати на читацький смак чи не все з запропонованого. Та ми зробили неможливе – обрали 17 книжок, які нам дійсно хочеться. Сподіваємося, вони нас не розчарують.

Художня література

Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Матіас Енар «Компас», «Видавництво Старого Лева»

Роман французького письменника потрапив до списку Міжнародної Букерівської премії та вже відзначений у себе на батьківщині. У книзі автор розкриває погляди Заходу на Схід. Віденський музикознавець Франц Ріттер проводить довгу безсонну ніч, опинившись сам на сам зі страшним діагнозом і зі спогадами, які накочуються, мов хвилі. Франц повертається думкою до своїх подорожей Сирією, Єгиптом, Іраном: там він проводив дослідження, там шукав свій Схід і себе в ньому.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Девід Герберт Лоуренс «Коханець леді Чаттерлей», «Видавництво Старого Лева»

Якщо ви не читали про цю книгу, то певно що чули про неї. Один із найскандальніших романів ХХ століття виходить у перекладі Соломії Павличко та з ілюстраціями творчої майстерні «Аґрафка». У сюжеті – любовний трикутник, у тексті – безліч відвертих сцен. Зрештою, цікаво, як вони зможуть вразити більш розкутого сучасного читача.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Туве Янссон «Літня книжка», «Видавництво Старого Лева»

Доросла книжка мами мумі-тролів Туве Янссон – меланхолійна і щира. Вона складається з невеличких оповідань-замальовок про дівчинку Софію, її бабусю і тата, які проводять літо в хатинці на острові, оточені природою і майже на безлюдді. Бабуся з онукою вибираються на прогулянки і говорять про все на світі: про птахів і квіти, про Бога і страхи, про ночівлю в наметі, забобони, нестерпних родичів. І хоч вони й словом не згадують про найважливіше: смерть мами і самотність, – любов і взаємне прийняття пронизують кожну хвилину їхнього маленького затишного літа.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Дідьє ван Ковеларт «Жюль», «Видавництво Анетти Антоненко»

Жуль – це відданий своїй хазяйці лабрадор-поводир. Він у центрі сюжету роману про кохання, який ховає в собі не просто романтичну історію, хоча такі французам часто добре вдаються. Дідьє ван Ковеларт – автор 20 романів, низки п’єс, радіовистав і кіносценаріїв. Він має понад десять премій, а своїми вчителями називає Марселя Еме та Ромена Ґарі.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Ісабель Альєнде «Японський коханець», «Видавництво Анетти Антоненко»

Ісабель Альєнде  ̶  визначна чилійська письменниця-романіст, журналістка, сценаристка, акторка, племінниця Сальвадора Альєнде. Вона займається журналістикою, пише театральні п’єси і викладає літературу в декількох університетах. «Японський коханець» – історія неймовірного кохання, яка не відпускає читача до останньої сторінки,
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Ніл Ґейман «Обережно, тригери!», видавнича група «КМ-Букс»

Збірка містить опубліковані раніше короткі твори автора: оповідання, вірші і по-справжньому особливу історію про Доктора Хто, написану до 50-ї річниці відомого телесеріалу в 2013 році, а також нове оповідання «Чорний пес», яке повертає читача у світ «Американських богів», написане спеціально для цієї збірки.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Валер’ян Підмогильний «Місто», «Основи»

Перший український урбаністичний роман виходить із сучасними ілюстраціями та витонченим дизайном. Художник Максим Павлюк створив не лише малюнки. Спеціально для проекту він зробив street art, розклеївши паперові стікери на Подолі.

Нон-фікшен

Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Анастасія Мельниченко «#яНеБоюсьСказати», «Фоліо»

Книга Анастасії Мельниченко написала за мотивами гучного флешмобу. «Ця книжка для підлітків і для батьків. Для підлітків – бо з ними треба поговорити відверто нарешті. Я моніторю трохи ринок відвертих книжок для підлітків, і теми, про які я говорю, не порушуються. Певно, дітей бережуть від такої інформації. Між тим, розуміти, що таке насильство і що таке згода – ПРИНЦИПОВО важливо. Для батьків – бо батьки самі табуюють тему сексу і тілесності, в результаті дуже часто підлітки лишаються сам-на-сам із тим жахом, який вони пережили», – розповідає Анастасія.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Олівер Сакс «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом», «Наш Формат»

«Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом» – це збірка незвичайних історій пацієнтів, із якими працював доктор Сакс. Його пацієнти втратили спогади, вважають власні кінцівки «чужими», мають незбагненні здібності до складних обчислень і безліч інших відхилень від норми, які показують, наскільки наш світ розмаїтий. Фізичний і духовний зв’язок із реальністю, мов нитка Аріадни, – Сакс бере за руку тих, хто її втратив, і шукає вихід із екзистенційного лабіринту.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Стівен Вітт «Як музика стала вільною. Цифрова революція та перемога піратства», «Наш Формат»

Історія про масове божевілля, музику, злочинність і великі гроші. Це опис життя провидців і аферистів, магнатів і технічно підкутих підлітків. Американський журналіст Стівен Вітт розповідає про найбільшого музичного пірата в історії, найпотужнішого керівника музичного бізнесу, революційний технологічний винахід і нелегальний веб-сайт, який учетверо перевершив обсяг музичного онлайн-магазину iTunes Music Store. Це книжка про унікальний історичний момент, коли звичайне життя назавжди поєдналося зі світом інтернету, а вся музика, записана на звуконосіях, раптом стала доступною та безкоштовною для всіх.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Вільям Юрі «Сила позитивного «Ні», «Книголав»

«Те, чи кажемо ми «Ні» та як ми це робимо, визначає якість нашого життя», – стверджує Вільям Юрі, фахівець у царині переговорів і автор бестселерів про вміння домовлятися. На сторінках цієї книжки він розповідає про особливе – позитивне Ні, яке допомагає захистити себе та свої інтереси й водночас зберегти гарні стосунки з іншою стороною. Політичні переговори, ведення бізнесу, суспільні справи, спілкування з рідними – мистецтво позитивного Ні гарантує успіх у всьому!
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

«Українські жінки у горнилі модернізації» під заг. ред. Кись О., Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Процеси модернізації стрімко вривалися у розмірене, століттями усталене трибом і ритмами життя українських жінок кінця ХІХ століття, радикально змінюючи їхні соціальні ролі, повсякденні практики, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності. Книга про те, як модернізація змінювала жінок і як самі жінки брали участь у процесах модернізації в Україні у найважливіший і переломний її період – у першій половині ХХ ст. Як змінювалося їхнє бачення власного призначення в добу тотальної модернізації? Як суспільство сприймало емансипацію жінок? Що робили вони, коли чоловіки воювали на численних фронтах Першої світової?

Дитяча література

Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Торбен Кульман «Армстронґ. Неймовірні пригоди Мишеняти, яке літало на Місяць», «Видавництво Старого Лева»

Книжки Торбена Кульмана завжди торкаються самого серця, адже у них про перемоги над власними страхами та бар’єрами, які ми самі чи суспільство ставить перед нами. Відважне Мишеня захотіло довести усім мишам, що Місяць – це зовсім не сир. Проте його відкриття нікому не були цікаві. Що ж, Мишеня так просто не здається. Воно вирішує збудувати собі космічний корабель та стати першим Мишеням, яке висадиться на Місяці.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Катаріна Собрал «Мій дідусь», «Основи»

Ілюстрована дитяча книга «Мій дідусь» – історія в картинках про час, його перебіг та постійну за ним гонитву. «Мій дідусь» – це розповідь хлопчика про свого дідуся, у якого багато вільного часу. Поруч живе сусід, який ніколи не марнує ні хвилини. Книжка з яскравими ілюстраціями та історією, яка їх доповнює і розкриває, вчить насолоджуватися моментом, цінувати рідних та знаходити миті щастя в буденності. Авторка інтерпретувала в ілюстраціях графічні традиції 50-х років ХХ століття та поєднала в книжці різноманітні мистецькі алюзії.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Рейчел Вільямс «Атлас пригод», «Книголав»

Карти семи частин світу, на яких є сотні розваг і випробувань для натхнення диванних мандрівників будь-якого віку. У цьому атласі зібрано дивовижні пригоди в найвіддаленіших місцинах планети – гостювати у пінгвінів Антарктиди, танцювати самбу в Бразилії, керувати гондолою у Венеції, навіть не переступаючи поріг власного дому.
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Маайкен Коолен «Викрадення Мони Лізи», «Артбукс»

Книжка-пошуківка з хитрою закладкою. П’ятеро злодіїв викрали портрет Мони Лізи з паризького музею. Агенти Пацюк і Вовчисько вирушають на пошуки крадіїв, але ті виявляються прудкими й хитрими. Злодюги тікають до Берліна, Рима, Лондона, Барселони й Амстердама. Агенти заповзято обшукують кожен куточок і провулочок Європи. Чи вдасться їм наздогнати шахраїв? І головне: чи повернуть вони картину?
Що купувати на «Книжковому Арсеналі»

Марічка Рубан «Книга кольорів», «Артбукс»

Червоне намисто, помаранчевий гарбуз, жовту качку, зелений кавун та багато іншого знайде малюк у цій книжці. Книга-білінгва від ілюстратора Марічки Рубан знайомить дитину з різноманіттям кольорів, дає уявлення про красу навколишнього світу та пропонує вивчити перші англійські слова.