Надо читать: Селесте Інґ «Несказане»

від | 26.01.2017 | Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Селесте Інґ «Несказане»

Надо читать

Надо читать: Селесте Інґ «Несказане»

У січні видавництво «Наш формат» презентувало роман американської письменниці Селесте Інґ «Несказане», який необхідно читати поціновувачам якісної, багатошарової літератури.

«Несказане» – дебютний роман Селесте Інґ, який вийшов у 2015 році. Тоді його було визнано найкращим за версією Amazon, National Public Radio, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly та низки інших видань. Його вважали чи не найкращим дебютом року, права на переклад придбали понад 20 країн, нарешті цей взірець сучасної прози виходить українською.

Роман починається зі смерті (і це зовсім не спойлер) найстаршої дочки родини Лі. Зникнення та загибель Лідії – стає не лише справжньою драмою сімейства, що ламає його, а й відкриває безліч таємниць кожного з членів родини. Під маскою детектива ховається дуже глибокий соціальний роман.

Надо читать: Селесте Інґ «Несказане»

Герої неодноразово стикаються з побутовим расизмом. Родина Лі – китайсько-американська, і кожне покоління по-своєму відчуває дискримінацію: насміхання однокласників, учнів, нерозуміння родичів та навіть випадкові зустрічі. «О, ти китаянка, – каже жінка в магазині. – Я зрозуміла це по очах». І звужує очі в щілинки.

«Таке відбувалося і зі мною, – розповідає письменниця. – Не думаю, що це робили зі зла, але сам факт, що люди не розуміють, що так не можна, лише доводить, що расизм досі є в суспільстві. Коли хтось каже, що ми живемо в світі без расизму, я сміюся».

Надо читать: Селесте Інґ «Несказане»

Селесте Інґ

Та це лише одна з тем, яка може зачепити читача, лише одна нитка, з якої виткане полотно роману. Незважаючи на те, що дія відбувається у 70-х роках, порушуються теми, актуальні для сучасника. Як-то нереалізовані амбіції чи намагання втілити свої мрії в житті власної дитини.

Після визнання роману письменниця була здивована його успіхом і кількістю запитань про книгу. «Це схоже, ніби ти просинаєшся після яскравого сну, спускаєшся до сніданку, а в тебе питають, що снилося», – розповідала Селесте Інґ в одному з інтерв’ю. – «А ти думаєш: «Стоп, звідки ви знаєте, що мені наснилося».

Купити на сайті «Нашого формату».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Журнал Inker випустив номер, присвячений жінкам на війні

Журнал Inker випустив номер, присвячений жінкам на війні

Журнал соціального мальопису Inker опублікував восьмий випуск «Жінки на війні», присвятивши його військовослужбовицям та медикиням на фронті. Новий номер журналу вийшов 15 березня. «У восьмому номері журналу соціального...

Артвидавництво «Чорні вівці» випустить книжки для дітей про онкологію

Артвидавництво «Чорні вівці» випустить книжки для дітей про онкологію

У березні в дитячому артвидавництві «Чорні вівці» вийдуть друком дві нові книжки: «Бабуся та рак» української письменниці Марії Правди та «Верхи на єдинорогах» норвезької авторки Маріанджели Ді Фіоре.  Обидві книжки...